Pokládka betonových armovaných panelů

Autor: Vrabčáci (2 příspěvky)
Kategorie: Strop
2. 10. 2015
3 komentáře
Příspěvek stavebníka
Maličko přeskočím předchozí dění na naší stavbě a budu se zde věnovat právě nedávno dokončenému stropu.

Zvažoval jsem jestli udělám Miako nebo zvolím betonové panely a vyhrály to právě panely díky nižším nákladům ale hlavně rychlosti zhotovení stropu. Pokládka za dopoledne a můžete po tom hned chodit... :-). Panely jsou 60 cm široké a 21 cm vysoké. Dlouhé dle libosti ale max. tuším 8 m. V našem případě byly nejdelší 6,7 m. Prostupy ve stropě pro komíny nebo schodiště se řeší ocelovými výměnami. Na panelech lze nechat udělat osazení pro ocelové nosníky (v našem případě HEB 240) nebo právě pro ocelové výměny. Díky osazení nebude žádný z těchto ocelových prvků zespodu vidět. U tohoto stropu je nutné co nejdříve po pokládce vybetonovat spáry mezi panely aby nedošlo k nějakému prohybu. Výrobce doporučuje panely z tohoto důvodu raději podepřít. Podobně jako u Miaka. To je zatím v rychlosti vše z naší stavby. Až bude barák pod střechou, tak si k tomu sednu a udělám daleko podrobnější rozbor. Ať se video líbí a snad vás i inspiruje. :-)

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Vrabčáci (2 příspěvky)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Pavel

Pavel2. 10. 2015 13:23:24

Diky. Ta cena +- oodpovida asi vsemu, co se objevuje. Cemen neni treba resit, neb sem ho sam nacpal do desky celkem 6 palet (kousek pres 8 tun)

Vrabčáci2. 10. 2015 7:25:32

Ahoj, je to 121 m2 a bylo to za 111 000 Kč. Cena jen za panely s dopravou a manipulací s h. rukou. Ocelové nosníky v tom nejsou, ty jsem si obstaral sám. Jinak na beton do spár a po obvodu padlo 38 pytlů cementu (1/4), takže i to je potřeba k tomu přičíst. + nějaké ty roxory.

Pavel

Pavel2. 10. 2015 6:51:24

Ahoj.. muzu vedet kolik m2 a na kolik vas to prislo?
Diky