Terasa, záhony a domácí vajíčka

Příspěvek stavebníka

Jen co jsme odklidili haldy a hromady kamení, štěrku a ornice, tak jsem zavolali kamarádovi, aby nám dovezl pár kubíků dřeva. Během pár dní dovezli pěknej valník, 6m3. Bylo na čas o zábavu postaráno.

 Dřevník zatím stavět nebudeme, potřebujeme vyladit terasu, sezona se blíží kvapem. Použili jsme ještě zbylé palety a pár bedňáků, co bylo naskládáno pod maringotkou. A máme nejen zásobu dřeva na další sezonu, ale i parádní hmyzí hotel..

Pár týdnů jsme řešili, co za materiál na terasu. Super by byl nějaký kámen, něco přírodního. Nechali jsme to uležet, při čemž se nám za pěknej peníz naskytla pěkná volba. Dřevoplast. Když jsme si to po internetech naštudovali, zjistili technickou pokládku, tak jsme se na to vrhli. V tu dobu naštěstí počasí polevilo a začátkem června jsme vždycky po ránu před prací zajeli pro přívěs štěrku. Soused vypůjčil vybrační desku. Šlo to jako po másle. Už se to hezky začlo rýsovat. Pěkná čistá práce, koupili jsme kotoučovou pilu od Makity. Vlastně super značka, máme přímočarou pilu od stejné značky a stále šlape jak na drátkách a to ji nešetříme, spokojenost.

Přímá pokládka nám trvala zhruba 5 dní i se začištěním. Vždycky pohodka po práci. Hned po zhotovení přišla průtrž mračen, tak se nám i hezky umyla. Prkna pěkně drží a po 2 týdnech to vypadá stále bez háčku, tak snad pár let vydrží :) Zastřešení budeme řešit až někdy na podzim.

Při úklidu mi zbylo na paletě pár pěkných místních cihel, tak jsem je šoupla na textilku k hradbě a ohraničila jimi pár záhonů. Jímka na vodu je v řešení, tak to se zahradničením nemá význam přehánět. Ale recyklace se vyplatila, ještě pár seženu, abych ty záhony mohla dodělat. Zadařilo se.

Naštěstí už doba pokročila a konečně si mohu odvézt pár slepic. Hradba hotová a terénní úpravy zhruba též. Kurník jsme stavěli ze zbytků OSB desek, pantů a všeho možného, co zůstalo ze stavby. Vajíčka domácí jsou luxusní a už jsme na ně zvyklí. Sousedi nás budou zásobovat pečivem a zbytky bio odpadu a my budeme točit vajíčka. Príma obchod.

Zjištovala jsem informace k dotaci na dešťovku, ale jelikož nemáme rozvody na splachování deštovkou, tak nespadáme do žádné dotační kategorie. Nádrž bude nakonec betonová. Spočítáno to máme na nějakých 9m3. Měla by stačit.

1.7. nám přijdou pořešit a nainstaovat rekuperační jednotku. Nilan. Její výroba trvala nějaké 2-3 měsíce na zakázku. Začíná být docela parno, ale i tak jsem ráda, že máme super izolaci. Zatím máme tady v domě krásných 24 °C. Chládeček. Tak vlastní instalace přijde vhod. Ale o tom až příště...

Fotogalerie

Terasa, záhony a domácí vajíčka
Terasa, záhony a domácí vajíčka<br />dřevo na sezonu
Terasa, záhony a domácí vajíčka<br />první záhonky
Terasa, záhony a domácí vajíčka
Terasa, záhony a domácí vajíčka
Terasa, záhony a domácí vajíčka
Terasa, záhony a domácí vajíčka
Terasa, záhony a domácí vajíčka<br />kurník :)
Příjezdovka, rovnání terénu, gabiony
Předchozí článek autora
12.07.2019 07:00 1420 zhlédnutí
Úprava exterieru
Po jarních vydatných deštích jsme řešili, čím vyřešit to naše oraniště před vjezdem do zahrady.

Stavební etapa: pergola, terasa Pergola, terasa stavby pro zvířata

2 komentáře

Alda
napsal(a) Alda/09. čvc 2019 11:41

Mám tam 4 holky a Ferdu. Dva hřady. Pohodlně by se vešly i dvě na víc. Ale upřednostňuji u mých zvířat pohodlí...

Odkaz Komentáře
vita_k
napsal(a) vita_k/08. čvc 2019 14:30

Na kolik slepic to je? :)

Odkaz Komentáře