Zateplení soklu

Příspěvek stavebníka

Dnem 9.ledna díky velmi příznivým teplotám chlapi začali obkládat sokl Austrotherm XPS TOP. Dorazil i stavbyvedoucí a prej zase nějakej problém s budoucí terasou, tak prej pořešíme zítra odpoledne. To jsem zvědavá, co zase bude, mám pocit, že nic nemáme jednoduché a vše máme speciální. No máte to taky někdo...už mě to krapet vytáčí a naši známí se šklebí, že máme vždy něco extra :)

Dále už vypadá nadějně usazení nerez vnějšího komínu, opět usazení odborníky. Máme připravené nasávání pro krbovou vložku a teď už to bude jenom na odborníkovi to nějak poskládat, koukala jsem, že je to pěkná skládanka. Tak snad o víkendu.

Také už jsme notně hejbly s latexovým nátěrem, v 1/3 už máme 3x natřeno, v sobotu, co dojdu z práce, tak se vrhneme na finiš. V Hornbachu jsme vybrali všechny kýble s latexem, museli nám objednat další, tak během dvou dnů dorazily a v celku mile překvapili s ochotou, tak pro ně palec nahoru. Chvála. Nějak máme velkou spotřebu, během odpoledne jsme vybrali cca 10kg barvy ve dvou lidech na 4místnosti.

Teď k večeru mi hnedle ranila mrtvice, jelikož muž zjistil, že je špatně udělaný sokl a jeho napojení na všechna okna, takže hned žhavil telefon na stavební dozor a hned na to kluci koukli a udělala se náprava, no prej odříznout, fouknout tam pěnu a znova přetáhnout polyšem a zarovnat.

Aby toho nebylo málo, tak 4týdny čekáme na dovoz zbytku černého polyše na zbytek dodělávek a dneska sice dovezli ale bílej, tak se nám to zase posunulo na neurčito. Škoda no, mohli jsme to už mít z jedné vody na čisto. Nic nemáme jednoduché.

Ještě jsme pořešili napojení terasy a už to máme nějak vymyšlené.

Fotogalerie

Zateplení soklu
Zateplení soklu
Zateplení soklu
Zateplení soklu
Zateplení soklu
Zateplení soklu
Zateplení soklu
Natírání latexem
Předchozí článek autora
11.01.2018 08:00 7743 zhlédnutí
Natírání latexem
Včera jsme byli koupit v Hornbachu univerzální latex (Prolux latex uni 15kg za...
Drobná kalkulace
Následujicí článek autora
19.01.2018 14:52 5657 zhlédnutí
Drobná kalkulace
Hodím sem pár cenových položek jen pro zajímavost. Naceněné od...

Stavební etapa: zateplení podkroví