Okna

Autor: Fanda a Verča (9 příspěvků)
16. 12. 2013
2 komentáře
Okna
Příspěvek stavebníka
V březnu 2013 nám konečně přivezli vytoužená, dlouho objednaná okna.Montáž jsme svěřili odborníkům kvůli záruce, takže jsme konečně mohli založit ruce a jen korigovat práce. Přítel měl navíc (ještě stále) chřipku z náročného zdění příček, takže se to i hodilo.
Kniha Hrubá stavba svépomocí

Plánujete stavbu svépomocí? S touto knihou postavíte hrubou stavbu v profesionální kvalitě.

Stáhnout knihu

Vybrali jsme firmu Hoco, trojskla (v té době na ně byla akce za cenu dvojskla), barva zlatý dub (zevnitř bílá). Volba na firmu padla proto, že stejná jsme měli i v bytě, kde jsem bydleli, a nebyl problém. Navíc mají velice věrný dekor dubu. Dveře jsme vybrali bezpečnostní, se samo-zamykacím elektrickým zámkem do tří stran (odemykáme tedy kartou nebo čipem, ale dá se i klíčem; a navíc se dveře, jakmile se zavřou/zabouchnou, samy automaticky zamykají). Nyní – po tři čtvrtě roce užívání – jsme si nechali všechna okna i dveře  zdarma seřídit, protože u vstupních dveří trochu protahovalo a poměrně dost se na nich srážela zevnitř voda. Nyní vše bez problému. Střešní okna máme 2x Roto - byla poměrně drahá, ale jsou to také trojskla, protože jsme si říkali, že když už máme všude trojsklo, byla by škola mít slabý článek zrovna ve střeše nad otevřeným schodištěm a v koupelně. Další výhoda je, že po otevření se dají kompletně protočit kolem své osy a dají se tedy pohodlně umývat. Nyní, postupem času, bych bývala možná do střešních oken nešla – při větrání se v nich sráží voda a stéká po zdi – budeme tedy muset řešit. :-/ Možná se ale problém sám srovná, až dům kompletně vyschne (zatím stále obkládáme, malujeme atd., takže je tu stále spousta vody).

Rozpočet v příloze: Hoco (vše trojsklo, zevnitř bílá, zvenku zlatý dub) – 1x vstupní dveře, 1x francouzské okno do zahrady, 8 x jednokřídlé okno, 2 x dvoukřídlé (do vikýřů), 1x záchodové úzké okénko, 1x půdní. Roto – 2x střešní okno (trojsklo)

Kniha Základová deska svépomocí

Nejste si jisti, jak správně postavit základovou desku? S touto knihou se vyhnete drahým chybám.

Stáhnout knihu

Náklady

Název položkyCena
Hoco okna a dveře
126 000 Kč
Roto střešní okna
34 000 Kč
Celkem160 000 Kč
Reklama
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Fanda a Verča
Fanda a Verča
9 příspěvků
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Fanda a Verča

Fanda a Verča29. 2. 2016 17:57:54

Hezký den, ty dva vikýře jsou ze dvou místností - ložnice (tam je jen vikýř, protože je malá) a dětský pokoj (ten je větší, tak je tam ještě ze štítu okno). Orientace vikýřů je na jich, takže máme sluníčka / světla dost. Okna ve vikýři mají rozměr zhruba 130 x130 cm, ve štítu (dětský pokoj) asi 100 na 130 cm. Každopádně bychom za střešní/vyklápěcí okna neměnili, respektive ne do obytných místností (střešní okna máme v chodbě a koupelně z druhé strany), nejen kvůli světlu, ale i prostoru v těch místnostech. S vikýři je tam pocitově i reálně mnohem více prostoru. Fajn den. Veronika

Roman a Kristýna29. 2. 2016 14:21:16

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte v podkroví jeden vikýř na jednu místnost? A jaké máte rozměry oken v nich a jestli dostatečně prosvětlí ty místnosti bez klasických oken. Uvažuji že místo střešních oken dám vikýře tak sháním nějaké informace o tom jak dát velká okna a tak. Předem dík za odpověd.

Nové články do e-mailu
Sledujte nás