Doprava jakéhokoliv materiálu po lešení

Autor: Honza (10 příspěvků)
Kategorie: Rekonstrukce domu
28. 10. 2024
0 komentářů
Doprava jakéhokoliv materiálu po lešení
Příspěvek stavebníka
Jak je vidět z mých příspěvků na tomto serveru, opravuji si starý dům, a to svépomocí.

Doprava materiálu po lešení

Jak na dopravu materiálu na lešení. V dnešní době 2022-2024 je díky politikům vše brutálně předražené a sehnat nějakou partu lidí na pomoc, je finanční problém, jak každý natahuje ruku a plat dopředu a pak se budeme bavit.

A proto si řeším práce kolem domu sám svépomocí. Většina lidí, co si může dovolit platit firmy a nebo živnostníky, tak lešení a dopravu materiálu řešit nemusí.

Já si to dovolit nemohu, a tak jsem si koupil trubkové lešení. Nebo tzv. rámové lešení. Je lehké, cenově dostupné, dá se kupovat i po jednotlivých dílech jak kdo potřebujete.

Dříve se používalo klasické trubkové lešení ( těžké, neskladné, nemotorné 6 metrů dlouhé trubky jsou obtížně skladné atd.). Nebo dneska je problém díky překupníkům předražené použité Haki lešení sehnat pod 8-11000 Kč. Šel jsem tedy směrem úspor do rámového lešení.

Detaily

Lešení je lehké, lehce se dá skládat v jedné osobě.

Musíte si jen zvyknout na to, že se jedná o lehčí variantu lešení a při vyšší výšce cca. 6 metrů má už trochu vůli do stran. Kdo se nebojí, tak si rychle zvykne.

Jako jiné druhy lešení musíte dodržovat základní bezpečnostní předpisy. Tím myslím zavětrování lešení a kotvení. Já lešení často stěhují kolem celého domu, tak já jen lešení tzv. větruji.

Lešení je OK, ale jak má na něm člověk pracovat s těžkým materiálem?? Jak s dopravou ke střeše a po lešení? Pomůže nápověda?

Reklama

Vše pro přesun materiálu do výšky

Když jsem procházel internet a hledal jak na lešení pracovat s těžkým materiálem, padali na mě v prohlížeči různé zvedáky, zdviže atd.za částky přesahující vysoko 8-15000 ,- Kč a více korun a to ne. To je předražené.

Šikovné ručičky, hlava na svém místě a materiál, co je kolem domu. Nejtěžší materiál na lešení je kbelík lepidla 25 kg. Jak ho dostat ke střeše? V rukách to po 3-5 kbelících vzdáte. Vím o čem píšu, osobně vyzkoušeno. 😁

Výběr padl na lanový naviják od české firmy Proteco. Snad tím nebudu dělat neplacenou reklamu. K navijáku jsem koupil u stejného prodejce k němu i závěsné rameno, co unese tunu a je určeno k tomu navijáku.

Podle fotky nahoře vidíte, že tahat kbelíky s lepidlem po takovém lešení je šílenství. U země se to do cca.2-3 metrů dá, ale výše je to šílenství a proto ten naviják. Po sestavení lešení na určeném místě, pak jen ukotvit trubku na otočné rameno nesoucí naviják a zavěsit samotný stroj.

Prodlužovací kabel vždy na konci dne sundávám a naviják proti dešti chráním fólií staženou tzv. gumycukem. 😁😁 Manipulace je pak s těžkým materiálem otázka jen pár vteřin a máte vše k ruce na lešení.

Dopravovat materiál jde i u země na lešení ve výšce dveří.

Uvedené trubkové lešení jde lehce a rychle upravit i na velmi úzké lešení na práci na schodech. Posuďte ve videu sami, jak na tak úzkém lešení, kde manipulovatelnost s těžkým břemenem.

Fotky a detaily dodám zítra . Při zpětné kontrole příspěvku nejdou nahrát obě videa tak snad zítra.

Teď jsem v zaměstnání.

Lehké práci čest a rukám klid. 😁😁

https://youtube.com/@maxik_bartos?si=YyYrQj0UwaPiJdaK

Reklama

Náklady

Název položkyCena
Lanový naviják
2 500 Kč
Kotvící prvky 2ks
800 Kč
Prodlužovací kabel 220 V
80 Kč
1 metr lana ,4x karabiny
450 Kč
Rameno pro naviják
1 200 Kč
Celkem5 030 Kč

Názorná ukázka

Další video je názorná ukázka jak to funguje na malém lešení.

maxik.kutil zavináč gmail.com

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Honza
Honza (10 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací