Krytinu jsme zvolili betonovou KB-BLOK, na terase potom BRAMAC MAX 7 kvůli nízkému sklonu.
Na postup, krok za krokem, se můžete podívat v obsáhlé galerii.
To, čeho sem se nejvíc bál, a sice nepřesně vyzděných štítů, to naštěstí nenastalo. Dva štíty byly dle střechařů na jedničku, jeden na dvojku, protože byl o 2cm vyšší, než měl být. To pro ně ale nebyl problém a na střeše to není poznat.
Protože sem palubky dodal již natřené, čekalo mě pouze natřít konstrukci terasy, ale alespoň ten podhled už byl hotový.
Po roce a dvou měsících se tedy podařilo dostat stavbu pod střechu. Po odjezdu střechařů jsem zahájil asi dvouměsíční pauzu, byla zima a na další kroky, tedy hydroizolace plochy desky, příčky a nebo podbití střechy prostě nebyla energie, ani peníze.
Zpětně musím zhodnotit, že i přes malé zejména komunikační problémy byla spolupráce s firmou Martinice úspěšná a šel bych do toho znovu.
Díky tomu, že mi vyšli vstříc a kromě krovu jsem mohl krytinu, latě atd. dodat sám (a tím pádem levněji), vyšla celá střecha včetně terasy na milion korun, a to je na tu velikost dle mého dobré číslo.
JirkaN11. 6. 2025 7:13:38
Jaký máte prosím sklon střechy(vazníků) a přesah od čisté fasády?
Pavel Matuš11. 6. 2025 7:20:50
Dobrý den, sklon je 23 stupňů a přesah je 50cm
JirkaN11. 6. 2025 7:25:13
To je stejný přesah po bocích i ve štítech? Takhle podle fotek se mi to zdá víc jak 50cm.
Pavel Matuš11. 6. 2025 7:30:38
Omlouvám se, koukl jsem do papírů a všude je 75cm a sklon 20stupňů - terasa pak 8 stupňů - nějak jsem si to špatně pamatoval