VIDEO: Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně

Redakční

Připomeňte si v přednášce veškeré zásadní okamžiky stavby pasivního domu, který stavíme v Rostoklatech v rámci Projektu Svépomocí ŽIVĚ. Přednáška se uskutečnila během dubnového konání Stavebních veletrhů Brno.

V tříhodinové přednášce jsem se věnoval následujícím kapitolám: průběhu stavby, tvorbě projektové dokumentace, budování základů, zdění, realizaci stropů, stavbě komínu, stavbě krovu opracovaném na CNC stroji, pokládce krytiny. Po přestávce následovala témata jako: předsazená montáž oken, zateplení domu, venkovní omítka, rozvody vody a elektroinstalace, volba vytápění, realizace schodiště a sádrové omítky.

Jak jsem již několikrát zmiňoval, materiály, ze kterých stavíme náš vzorový pasivní dům odráží materiály a postupy, které stavebníci běžně volí u nepasivních domů. Naším cílem je prověřit, zda je možné ze stejných materiálů postavit dům v pasivním standardu.

Na přednášce jsem prozradil řadu rad a tipů, ovšem přiznal jsem také to, co se nám nepovedlo nebo na co si dát pozor a kde lze ušetřit.

Bližší informace o projektu Svépomocí Živě.

VIDEO: Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci
Předchozí článek autora
08.03.2018 11:00 3515 zhlédnutí
VIDEO: Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci
Alena je jedním ze dvou výherců, kteří vyhráli...
VIDEO: Dokončení rekonstrukce bytu v Benátkách
Následujicí článek autora
25.11.2017 10:00 5025 zhlédnutí
VIDEO: Dokončení rekonstrukce bytu v Benátkách
Michal Straka se pustil před několika měsíci do rekonstrukce svého bytu. Vzal to...