Stavba povolena, kopeme pasy

Příspěvek stavebníka

Tak a je to tady. Po několika urgencích a osobních návštěvách stavebního úřadu jsme se konečně dočkali. Máme STAVEBNÍ POVOLENÍ!

Popravdě řečeno, nejvíc nás v této fázi zdržel laxní přístup některých účastníků řízení. 

Když už máme to očekávané povolení, můžeme se vrhnout do práce.

Geodet zaměřil pozemek a základní půdorys stavby. S kamarádem jsem se domluvil na skrytí ornice s tím, že hned druhý den po dopoledním vytyčení rohů stavby a umístění laviček vykopeme pásy. Zaměstnanec mého kamaráda sice skrývku udělal, ale při odjezdu mi nezapomněl sdělit, že druhý den určitě nepřijede, protože musí na jinou, větší akci. Takže až příští týden. Z příštího týdne bylo, jak už to tak bývá, čtrnáct dní (no, jet o přece kamarádova firma a dělá to za půl darma, tak se na něj nebudu zlobit).

Po čtrnácti dnech konečně bagrista dorazil. Bylo vidět, že zrovna z téhle zakázky nadšený není a hrozně spěchal. Byl jsem k jeho nervozitě a spěchu benevolentní, což se mi vymstilo!

Hlídal jsem si především hloubku výkopu, protože rovinu jsem přece perfektně a zřetelně vyznačil sprejem a předpokládal jsem, že ten člověk tyto roviny dodrží! Tato úvaha se ukázala jako naprosto špatná. Když bagr ve spěchu odjel s tím, že je vše hotovo, tak jsem si překontroloval kromě hloubky také přesnost výkopů. Skoro všechny výkopy byly křivé! Reakce bagristy? Hrozné překvapení. a při dotazu, co s tím bude dělat, krčení ramen. Nakonec se podařilo výkop jakž takž opravit za cenu rozšíření a také za použití krumpáče, lopaty a mého lidského sádla. 

Máme dost svažitý pozemek. Velikost svahu mne po zaměření domu na parcele docela překvapila. Až do zaměření geodetem a postavení laviček se mi zdálo, že to zas takový svah není! Nakonec na 16 m 1,4 m výškový rozdíl. To je dost. Kvůli tomu jsem musel ve spodní části stavby šalovat. Bohužel jsem dal na radu "odborníka" a změnil svůj původní záměr vytvořit ve svahu rovinu a v ní teprve kopat pásy. Byla to chyba. 

Položil jsem zemnící pás, vyvedl jsem v určených místech zemnící dráty, umístil jsem prostupy pro vodu, odpady, elektřinu a mohl jsem objednat beton do pásů.

Stavba je dostupná ze všech stran, takže bez pumpy.  

Fotogalerie

Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Stavba povolena, kopeme pasy
Projektujeme
Předchozí článek autora
05.10.2019 07:00 2734 zhlédnutí
Projektujeme
Dlouho jsem hledal ideální projekt domu. Věděl jsem, že chci bungalov s garáží, hodně prosvětlený,...

Stavební etapa:

Název položky Cena
Skrývka + pasy 5 000 Kč
Zemnící pás + příslušenství 3 600 Kč
Beton do pasů 24 000 Kč
Služby geodeta 5 500 Kč
Celkem 38 100 Kč