K čemu jsou při stavbě "lavičky"?

Příspěvek stavebníka

Na tuhle část jsem se těšila celé měsíce. Stavební povolení se chýlilo ke konci, od sousedů jsem věděla, že žádné námitky mít nebudou a už jsem nutně potřebovala svoji snahu vidět před očima. A tak jsme objednali geodeta na sobotu od 7 hodin ráno a šlo se na věc. 

Výroba laviček proběhla ze zbytků, které jsme našli. Bylo potřeba asi 30 dvoumetrových prken, nějaké hřebíčky a vruty. Kotoučovou pilou jsme prkna seřízli do špičky, aby šla dobře zatlouct do země a některá jsme nechali. Při našem řezání si geodet nastavil a změřil, co potřeboval. Máme dům se 6 rohy, a tak jsme si rozvrhli, kde lavičky budou. Většinou u každého rohu 2. Přítel zatloukal prkna do země a já asistovala geodetovi. To byla pěkná oddychová práce. 

Ani nevím, co víc k tomu napsat. Snad jen, abyste se podívali do fotek, co je to lavička, protože to není nic na sezení, jak si myslela třeba mamka. Soubor všech laviček nám pomáhá se zorientovat v terénu. Ačkoliv vypadal celkem rovně, tak jednu lavičku máme skoro na zemi a protější ve výšce půl metru. A tyto lavičky nám ukazují rovinu. Výšku podlahy. Nebo výšku čehokoliv co si určíte za podstatné. 

Celá akce nám trvala asi hodinu a půl. 

Důležité tipy:

  • Oslovili jsme stejného geodeta, který nám vyměřoval pozemek, protože měl všechny body v té kouzelné krabičce, čímž se všem ulehčila práce.
  • Projekt jsme mu poslali na e-mail, aby si vše mohl dopředu nastudovat. 
  • Lavičky budete mít na stavbě několik měsíců, rozvrhněte je tak daleko, aby nevadily při bagrování, a zároveň, aby nepřekáželi při pohybu po pozemku (projíždení autem, skladování materiálu, atd.)

 

Víc našich zkušeností můžete zjistit na www.ubarcidoma.cz Máme i instagram: ubarcidoma.

Fotogalerie

K čemu jsou při stavbě \
K čemu jsou při stavbě \
K čemu jsou při stavbě \
K čemu jsou při stavbě \
Zahradní domek
Předchozí článek autora
20.05.2019 14:12 4380 zhlédnutí
Zahradní domek
Bylo nám jasné, že potřebujeme hodně úložného prostoru na nářadí a materiál. Taky kde si sednout...
Kopání základů
Následujicí článek autora
16.07.2019 07:00 2686 zhlédnutí
Kopání základů
Spoustu měsíců jsme se těšili, nejen na to, až budeme moct kopat, ale že si půjčime bagr a budeme...

Stavební etapa: zemní práce

Název položky Cena
Geodét 5 000 Kč
Celkem 5 000 Kč