Díl druhý - Využití přebytků

Příspěvek stavebníka

Dopojení druhého bojleru.

Jak už jsem psal v prvním příspěvku, některé dny, počínaje cca 10.března, je první bojler ohřáty na maximum tj. 75 °C již ve 12-14 h, z našich 8 panelů, tj cca DC 2000 W.

Připojil jsem tedy i druhý bojler, který se automaticky přepne jen pomocí LX DC BOX, který je součást bojleru a na využití přebytků je postavený.

Stejně jako na schématu jsem z prvního bojleru udělal i vývod na pračku - opět se směšovačem - na kterém lze teplotu vody do pračky regulovat.

Původní zapojení - což ale v praxi není nutné - že horká voda protéká přes standartní bojler, nechám funkční. Nám to jen zvedá množství nahřáte vody a rezervu pro dny s horším osvitem panelů. 

Cíl je (byl) tedy teď více než 300 l pitné vody ohřáté na 70 °C - 75 °C a úspora další energie, kterou by si ohřívala vodu sama pračka tím, že je napojena na předehřátou vodu z prvního bojleru a dohřeje pouze případný rozdíl. 

Tentokrát mám v úmyslu využít i vyměníky obou bojlerů na mini okruh do koupelny, na žebřík na sušení ručníku, ale to zase až časem, jak se začne blížit podzim.

Fotogalerie

Díl druhý - Využití přebytků
Díl druhý - Využití přebytků<br />Den druhý
Díl druhý - Využití přebytků
Díl druhý - Využití přebytků
Díl druhý - Využití přebytků
Díl druhý - Využití přebytků
LXDC BOX
Předchozí článek autora
28.10.2019 07:00 9097 zhlédnutí
Fotovoltaický ohřev vody i přitápění
Ohřev vody fotovoltaikou. Po důkladném prostudování jsme se rozhodli pro ohřev vody přímo...

Stavební etapa: voda a odpady