VIDEO: Nákup elektromateriálu ve Stavebninách DEK

Redakční

Elektromateriál pro stavbu či rekonstrukci rodinného domu musíme nakoupit již při budování základů. Na jaké položky je nutné myslet a kde nakoupit kompletní elektro?

Před zahájením stavby si většina z nás dělá nákupní seznam. Jaké věci z oblasti elektroinstalačního materiálu bych si na něj měl napsat mi doporučil Lukáš Vojta, obchodní manažer Stavebnin DEK.

Myslete na elektro již před budováním základů

„Na elektroinstalaci je třeba myslet již před začátkem výstavby základů. Do nich je potřeba umístit kvalitní uzemnění, přívodní kabel a prostup pro přívodní kabel z elektroměrového pilíře. Pro uzemnění je potřeba několik balení zemnícího pásku, zemnící drát pro napojení hromosvodu, vhodné spojky a antikorozní ochrana,“ vyjmenoval položky Lukáš Vojta.

"Na elektroinstalaci je třeba myslet již před začátkem výstavby základů. Do nich je potřeba umístit kvalitní uzemnění, přívodní kabel a prostup pro přívodní kabel z elektroměrového pilíře."

"Přívodní kabel se volí podle velikosti hlavního jističe, například CYKY-J 4x6 RE a pro spínání nočního proudu lze použít kabel CYKY-J 3x1.5 RE. Pro uložení kabelů použijeme korugovanou trubku, která bude v zemi označena výstražnou fólií," pokračuje.

Hrubá stavba a řezání drážek pro kabely

Po vyzdění hrubé stavby a všech vnitřních příček, se můžete pustit do řezání drážek pro kabely a vyřezávání otvorů pro krabičky. Pro světla se standartně používají kabely typu CYKY-J 3x1.5 RE a pro zásuvkové obvody kabely CYKY-J 3x2.5 RE.

Nově kompletní sortiment pro domovní elektroinstalaci

Když jsem ve vzorovém domě Svépomocí ŽIVĚ dělal elektroinstalace, musel jsem jezdit nakupovat do specializovaných prodejen, což byla zbytečná komplikace.

„Ano, to je již minulostí. Zjistili jsme, že tento problém řeší mnoho stavebníků, proto jsme do naší nabídky zařadili i kompletní sortiment pro domovní elektroinstalaci: jako jsou kabely a krabičky, ale také vypínače a zásuvky, rozvodnice, jističe, kompletní hromosvody a svítidla.

mini 1

Podrobný sortiment zákazníci naleznou v našem samostatném elektro katalogu, který je zdarma k dispozici v našich prodejnách. Nově lze materiál také nakoupit na našem e-shopu www.dek.cz,“ říká k novinkám Lukáš Vojta.

V DEKU zapůjčíte již i rypadla a plošiny

K elektroinstalaci je ale potřeba také profesionální nářadí, které si lze zapůjčit téměř na každé pobočce Stavebnin DEK. Drážkovačka, průmyslový vysavač, vrtací kladivo v kombinaci s korunkou, to vše je k dispozici.

mini 2

V sortimentu půjčovny jsou také nově rypadla, která mohou posloužit k vykopání rýhy přívodního kabelu nebo plošiny při elektroinstalaci ve výškách.

VIDEO: Novinky pro svépomocné stavebníky v programu Nová zelená úsporám
Předchozí článek autora
22.11.2018 11:10 3457 zhlédnutí
VIDEO: Novinky pro svépomocné stavebníky v programu Nová zelená úsporám
Od 15. října roku 2018 mohou zájemci o program Nová zelená úsporám nově žádat o dotaci na...
Předání krbových kamen vítězi fotosoutěže
Následujicí článek autora
21.12.2018 07:55 1279 zhlédnutí
Předání krbových kamen vítězi fotosoutěže
Koncem roku se také ve Svépomocí rozdávaly dárky. Konkrétně stylová kamna Skive II – C od...