Studna + změna domu

Příspěvek stavebníka

Zdravím. Po nějaké době se zase něco udělalo u nás na pozemku.

A to konkrétně kopaná studna hloubky cca 5m. Realizovala nám to zdejší firma. Ráno v devět přijel bagr a cca po hodině a půl bylo hotovo.

Spodní vody máme na pozemku dost, jelikož se v blízkosti nachází řeka a pod obcí prý leží podzemní jezero. Voda byla cca v 3,5 m.

Změna plánů

Také jsme se bohužel rozhodli, nebo spíš byli úřady donuceni, stavět jiný dům, než bungalov 1674 od Euroline, co jsme původně chtěli. Úřady, tedy spíše jeden konkrétní problémový úředník, nám zamítl valbovou střechu, a tak budeme muset mít klasickou sedlovou.

Nakonec si tedy dům necháme nakreslit od projektanta, který za nás vyřídí i povolení, a to včetně prodložení vodovodního a kanalizačního řádu. Projektanta již máme vybraného a nakonec to bude klasicky dům s obyvatelným podkrovím, dispozice 5+1.

Dole bude kuchyň s obývákem, ložnice (ať nemusíme na stará kolena do schodů), koupelna, technická místnost a špajz. Nahoře pak dětské pokoje, ložnice s šatnou a koupelna. Očekáváme zastavěnou plochu cca 100 m2. Inspirací nám byly domy Lyra a Loira z Gservisu.

Zítra budeme podepisovat smlouvu s projektantem a hned na jaře příštího roku chceme stavět. Tak snad se podaří.

Rozhodnutí stavět
Předchozí článek autora
26.04.2020 07:00 2769 zhlédnutí
Rozhodnutí stavět
Zdravím. S přítelkyní jsme se rozhodli, že budeme stavět menší bungalov, a to konkrétně...

Stavební etapa: studna projekt domu

Název položky Cena
Kopaná studna 28 000 Kč
Projekt domu komplet 95 000 Kč
Celkem 123 000 Kč