Oplocení pozemku

Příspěvek stavebníka

Tešili jsme se po zimě, až příjdou první teplejší dny - přelom března a dubna se nesl ve znamení realizace oplocení.

Nejdřív bylo ale potřeba strhnout zeminu v místě vjezdu na pozemek a taky kolem stávajícího plotu souseda - o to se postaral kamarád s nakladačem.

Rozhodli jsme se pro poplastované pletivo výšky 160 cm, jak z důvodu ceny, tak i estetiky (oba sousední pozemky mají stejné oplocení a nechtěli jsme narušovat vzhled). Čekali nás 2 strany - každá po 30 metrech a pak 10tmetrové oplocení vjezdu na pozemek včetně vrat - to bude jen provizorní po dobu stavby.

Nakonec jsme po dohodě se sousedem nahradili ještě dalších 13 metrů jeho starého plotu.

Na díry na sloupky jsme si půjčili benzínový vrták - ten nás asi u 3 děr trošku pozlobil, ale jinak to byl výborný pomocník. Za dopoledne bylo rozměřeno a vyvrtáno. Odpoledne nás čekalo betonování sloupků - klasika cement + písek + voda, žádný speciální beton pro sloupky.

V týdnu jsem ručně dokopal díry na vzpěry ke sloupkům a zabetonoval je. Malým zádrhelem bylo zjištění, že jsem místo pletiva 160 cm objednal výšku 180 cm, takže vrátit a nechat dovézt jiné - to se do týdne podařilo a mohlo se natahovat. Měli jsme variantu bez napínacího drátu, takže nejdřív samostatný napínací drát a pak navěšovat a přidělávat pletivo.

Vrata do vjezdu nám věnoval už hotová strejda, který vyrobil i panty a navařil je na sloupky. Pozemek už je konečně uzavřený a můžeme se pustit do stavby zahradního domku.

Síťě
Předchozí článek autora
22.04.2020 07:00 2971 zhlédnutí
Síťě
Zatím to byl jen kus pole, který jsme papírově ani nevlastnili. Všechno ale bylo na dobré cestě k...
Projekt našeho domu, financování a stavební povolení
Následujicí článek autora
28.06.2020 07:00 827 zhlédnutí
Projekt našeho domu, financování a stavební povolení
Základní představy o našem baráčku jsme už nějakou dobu měli, a tak jsme začali hledat koncem roku...

Stavební etapa: oplocení pozemku

Název položky Cena
Pletivo, sloupky, cement, písek, půjčení vrtáku 19 600 Kč
Celkem 19 600 Kč