Stavební povolení

Příspěvek stavebníka

Zdravím vás, stavebníci. Po úmorném létání a popohánění stavebního úřadu jsme konečně dostali stavební povolení. Nepočítám-li první návštěvu, která byla v únoru, tak povolení se vyřizuje cca od května roku 2019.

Ješte tedy nemáme takový ten kouzelný papír s nápisem "Stavba povolena", ale jen dopis o povolení stavby. Teď čekáme na nabytí právní moci stavebního povolení.

Zastavěná plocha bude cca 106 m2. Dům bude podkrovní Určitě bude nízkoenergetický. O pasivu jsme nepřemýšleli, nemohli jsme totiž moc vymýšlet. Je to takový “dvojdům”. V jedné části bydlí rodiče a v druhé části my. Takže jsme sousedi. Dům je starý více než 100 let. Naše půlka se bude celá demolovat a stavět nová. Podkorví bude stavěno přes obě pulky domu, ale budeme tam mít přístup pouze my.

V RD žijeme skoro od narození a přijde nám lepší bydlet v něm než v bytě. Maximální rozpočet máme 3 miliony, ale stavbu bychom chtěli dokončit maximálně za 2,5 milionů.

Stavba bude na 90% svépomoci. Zatím se ještě rozhodujeme, zdali dát rekuperaci atd..

Vůbec netuším, jak dlouho mohl projekt trvat, ale zhruba 1,5 až 2 měsíce. Celý projekt dělal bratr. Veškeré vyřizování pak už bylo jen na nás.

Jen doufám, že vše půjde podle harmonogramu a začneme se stavbou, která se plánuje na přelomu března a dubna letošního roku 2020.  

Stavební etapa: rozhodnutí stavět stavební řízení

Název položky Cena
Správní poplatek 500 Kč
Celkem 500 Kč