Cihly plněné minerální vatou – úspora energie bez dodatečného zateplování

Redakční

Přemýšlíte, z čeho postavíte svůj dům? Cihla představuje tradiční materiál, ale co když ji doplníte o minerální vatu? Díky kombinaci přírodních materiálů a moderní technologie vznikne vyspělý stavební materiál s vylepšenými vlastnostmi. Nyní navíc pořídíte plněné broušené cihly Porotherm T Profi se slevou 26 %.

Minerální vata ukrytá uvnitř broušených cihel Porotherm T Profi se vyrábí roztavením vhodných hornin. Neobsahuje žádné toxické ani zdraví škodlivé látky. Proti navlhnutí je vata chráněna hydrofobizací, je tedy nenasákavá a zároveň nepohlcuje žádnou vzdušnou vlhkost.

Jednoduché zdění

Zdění jednovrstvých obvodových stěn z cihel Porotherm je velmi jednoduché a rychlé, při použití tenkovrstvé malty nebo lepidla Dryfix.extra je rychlost zdění až o 50 % vyšší než u nebroušených cihel. Tento způsob výstavby je použitelný i v zimním období. Jednovrstvé zdivo z cihel Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant není potřeba, a to i pro stavbu pasivního domu.

porotherm

Stavte výhodně se slevou 26 %

V rámci projektu Stavte výhodně máte nyní možnost nakoupit cihly Porotherm T Profi se slevou 26 %. Slevu uplatníte i na další výrobky společnosti Wienerberger: Porotherm Profi / Profi Dryfix (sleva 28 %), Porotherm EKO+ Profi / EKO+ Profi Dryfix (sleva 28 %), Porotherm strop (sleva 30 %). Stáhněte si slevovou poukázku zdarma.

Postavte si ekonomický dům

Cihelné bloky Porotherm pro jednovrstvé zdivo jsou velmi energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Více se o úsporném bydlení dočtete zde.

porotherm 2 mini

Budovy s téměř nulovou spotřebou energie

Tyto cihelné bloky jsou vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy, ale také pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Hodnoty součinitele prostupu tepla se pohybují podle tloušťky použitého zdiva v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K. U cihel Porotherm T Profi došlo také k navýšení únosnosti zdiva o cca 10 % při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50 % při použití lepidla pro zdění Porotherm Dryfix.extra. Zajímá vás, jaké budou budovy po roce 2020, podívejte se na náš rozhovor s energetickým specialistou Ondřejem Žídkem. 

Domov s nízkými provozními nároky a střechou zdarma
Předchozí článek autora
14.10.2019 10:15 1626 zhlédnutí
Domov s nízkými provozními nároky a střechou zdarma
Od roku 2020 se budou stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Nejste si jistí, co to...
VIDEO: Kreativní omítky Baumit CreativTop
Následujicí článek autora
19.11.2019 12:56 1696 zhlédnutí
VIDEO: Kreativní omítky Baumit CreativTop
Fasády s dřevěnými obklady, kamenem nebo betonem skvěle ozvláštní exteriér domu a dodají mu...