Projektujeme

Příspěvek stavebníka

Dlouho jsem hledal ideální projekt domu. Věděl jsem, že chci bungalov s garáží, hodně prosvětlený, tzn. velká okna.

Nakonec jsem našel projekt, který se mým představám nejvíce blížil. Bohužel to nebylo úplně ideální a navíc komunikace se slovenskou firmou, která projekt nabízela, nebyla jednoduchá. Odpověď na e-mail trvala věčnost, telefon zvedali jen někdy a dostat z nich jakýkoliv podklad byl nadlidský úkol.

Nakonec jsem to vzdal a domluvil jsem se s projektantem, který je vzdálený příbuzný mojí přítelkyně. Během týdne jsme se sešli, ujasnili jsme si, jaká je moje představa a jaké jsou reálné možnosti. Do týdne jsem měl první návrh k náhledu a po dvojím okomentování a asi čtrnácti dnech jsem dostal konečnou verzi. 

Popravdě řečeno, i známého projektanta jsem musel trochu usměrnit. Mám dojem, že každý projektant, kterému řeknete, že chcete stavět dům, má dojem, že máte neomezený rozpočet. Moje představa byla maximálně 190 m2. Po dvojím zmenšení jsme se dostali na přijatelných 197 m2

Projekt tedy máme kompletně připravený, takže hurá na stavební úřad. Je to snadné. Zeptám se, co všechno potřebuji, úředník mi to podrobně vyjmenuje a já, případně těhotná přítelkyně, to obstaráme. Zajímavý postřeh, mladá žena s těhotenským bříškem je na úřadech mnohem úspěšnější než vousatý chlap. :-)

Nebylo to tak snadné, jak jsem si to maloval v představách, ale na druhou stranu žádný extra horor to taky nebyl. Jen se musíte smířit s tím, že většina zúčastněných, včetně sousedů, přistupuje k vašemu povolení pasivně a musíte je neustále uhánět a připomínat se. Nakonec se to ale podařilo a teď už jen čekáme na vyhotovení stavebního povolení. 

 

Na začátku cesty
Předchozí článek autora
05.01.2019 16:12 2189 zhlédnutí
Na začátku cesty
V rodinném domě jsem prožil větší část svého života a do bytu ve městě jsem se odstěhoval celkem...

Stavební etapa: projekt domu

Název položky Cena
Projek 50 000 Kč
Celkem 50 000 Kč

3 komentáře

Mirek
napsal(a) Mirek/12. říj 2019 20:43

Ahoj,
Adam už to napsal. I když já jsem to původně našel na domprojekt.cz projekt se jmenuje Valeria. Já jsem si ho nechal hodně upravit, ale z venku bude vypadat téměř stejně.
Kdyby jsi chtěl vědět víc, rad se podělím o detaily. Můj e-mail: vlasakmira@gmail.com

Odkaz Komentáře
Adam
napsal(a) Adam/09. říj 2019 16:00

@rkloky myslím, že obrázek pochází z tohoto projektu - https://www.energy-domy.cz/projekty/projekt-bungalovu-palmer-609.html

Odkaz Komentáře
rkloky
napsal(a) rkloky/05. říj 2019 12:32

Ahoj Míro,
ten obrázek je z vašeho projektu. Dal by se vidět i půdorys? Na první pohled nás dům okouzlil.
Díky Radek

Odkaz Komentáře