Olovnice - druhý začátek

07.02.2019 07:01 2665 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

Je to už dlouho co jsem tento profil zakládal s nadšením stavby svého vysněného bungalovu. Ale než jsem stihl zkompletovat dokumentaci k domu a napsat nějaký článek, všechno je jinak. Dům číslo jedna je již dva roky hotový a já mám koupený pozemek číslo dvě a zažádáno o nové stavební povolení.

První dům byl již hotový, zkoulaudovaný, oplocený s pěkným bazénem v zemi a už jen stačilo udělat zahradu, ale v roce 2018 ceny nemovitostí v blízkosti Prahy šly tak nahoru, že se to vyplatilo prodat, uhradit hypotéku a začít stavět znovu již s větší částí stavby bez hypotečního úvěru. Navíc se narodil druhý syn  tak se větší domek bude hodit. 

Zásadní rozdíl, že nyní jsem stavěl z Ytongu cihlou 375mm a přesto zateploval, nyní bude dům téměř bez umělých materiálu. Zdivo Heluz 500mm, pálená krytina Tondach, dřevěná okna, která se osvědčila v prvním domě. 

A tak v těchto dnech podepisuji kupní smlouvu na nový pozemek a čekám stavební povolení, které se blíží ke konci, takže očekávám, že v půlce dubna kopnu do země po druhé. 

Projekt jsem si nakreslil a okótoval sám.

Stavební etapa: rozhodnutí stavět stavební řízení

Název položky Cena
Pozemek 1 599 000 Kč
stavební povolení 70 000 Kč
připojení ČEZ 12 500 Kč
Celkem 1 681 500 Kč

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Hrubá stavba
Zdivo a strop suterénu
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Jak rostou papriky
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Stavební buňka

Související články