Výběr a koupě pozemku

Příspěvek stavebníka

Zdravím všechny stavebníky. Než jsme koupili s partnerkou pozemek, tak tomu předcházelo pár věcí.

Myšlenka postavit si dům přišla, když jsme žili na starém statku (první kolaudace 1902). Tam jsme si uvědomili, hlavně já, že nemá smysl opravovat velké stavení ale raději si postavit nový domeček. Začali jsme pokukovat po pozemcích, ptát se po okolí (cca 20km okruh) ale buď pozemky byly příliš předražený, nebo nebyly určeny k výstavbě. Pak jsme v jedné obci narazili (přes realitní portál) na pozemek, který nebyl určen k výstavbě ale zrovna v obci probíhala změna územního plánu.

Zvedám telefon a volám starostovi abych zjistil informace. Pan starosta mě bohužel nepotěšil s informacemi ohledně pozemku. Ve shrnutí k pozemku nebyla příjezdová cesta ve vlastnictví obce a přes pozemek šlo poměrně dost sítí v zemi. Zklamaně děkuji panu starostovi za informace a smířen o dalším neúspěchu chci zavěsit, když v tom pan starosta dodává, jestli chceme v obci stavět. Odpověď byla ANO bez zaváhání. Pan starosta navrhl, abychom se osobně setkali, že by měl informace. ,

Po domluvení schůzky jsem netrpělivě čekal a ten den a přemýšlel co má za informace. Konečně nastal den, kdy se setkám se starostou obce. Po představení mě zavezl k parcele, která naprosto vyhovovala naším představám (primárně mě). Parcela byla od hlavní silnice cca 100m a byla rohová, sousedi pouze ze dvou stran, parcela měla i vyvedené přípojky do boudek (plyn, elektrika). Co víc si přát. Teď hlavní otázka kolik nás to bude stát? Odpovědi jsem se nedočkal, jelikož se pozemek měl vracet obci a ta ho měla znovu dát do prodeje. Po domluvě, jakmile budou další informace jsme se rozloučili.

Přibližně za měsíc jsme dostali informace o ceně a koupě pozemku se rozběhla v plném proudu. Přibližně za 7 měsíců jsme byli majiteli. Trvalo to déle, ale zastupitelstvo obce si dávalo opravdu na čas a pak doladění smlouvy.

První návštěva pozemku 9.2.2016

Majiteli 21.9.2016

Fotogalerie

Výběr a koupě pozemku
Výběr a koupě pozemku
Základová deska
Následujicí článek autora
09.03.2018 09:12 6116 zhlédnutí
Základová deska
Stavební povolení už bylo na spadnutí a čekali jsme již posledních...

Stavební etapa: výběr, zaměření a koupě pozemku rozhodnutí stavět

Název položky Cena
pozemek 270 000 Kč
kolek 1 000 Kč
Celkem 271 000 Kč