Konečný projekt

Příspěvek stavebníka

Po delším uvažování a přemýšlení jsme dali dohromady představu, jak by měl náš baráček vypadat. O nakreslení domu jsem požádal strejdu, který kreslí a projektuje nízko energetické a pasivní domy.  O toto bylo vybírání projektanta jednoduší a taky na dlouho poslední jednoduší věc :o)


Nicméně jsme začali začátkem roku dávat dohromady různé dokumenty, které máme k původnímu domu. Nestačili jsme se divit, že plány rozměrově neodpovídají skutečnosti. Příčky jinde, barák je menší atd., atd., ale to je asi u každého staršího domu více méně stejné. Díky tomuhle zjištění jsme museli celý barák znovu zaměřit a to včetně všeho, aby mohl projektant vycházet z pravdivých rozměrů.

 

Už na začátku jsme byli rozhodnutí, že chce přístavbu orientovat nízko energetickým směrem a tím nám jsou znalosti mého strejdy k dobru. Také padlo rozhodnutí na výměnu topení z uhelného na kotel na  biomasu. Celkové zateplení střechy a napřesrok zateplení i celé fasády domu. 

 

Samotná přístavba bude mít 1 podlaží a 3 místnosti. V přízemí bude společenská místnost s koupelnou a v prvním patře bude kuchyň společně s obývacím pokojem. Každé podlaží má rozlohu 44m2. Do budoucna je počítáno také s obyvatelnou půdní vestavbou.

 

Celá rekonstrukce bude obsahovat změnu střechy, napojení nové střechy a vyřešení napojení přístavby na starý barák.  Nákresy viz obrázky.

 

Ukázka projektu v PDF

Ukázka 1

Ukázka 2

Ukázka 3

Ukázka 4

 

 

 

 

Jak to všechno začalo
Předchozí článek autora
22.04.2009 19:58 5898 zhlédnutí
Jak to všechno začalo
Jak se říká „nápad musí obejít 3x barák než je to ten správný“  I toto rčení platilo v našem...
Stavba pergoly
Následujicí článek autora
04.05.2009 22:12 260336 zhlédnutí
Stavba pergoly
Píše se rok 2008 a naše myšlenky směřují na úpravu a zvelebení zahrádky. Myšlenky na bydlení jsou...

Stavební etapa: projekt domu