VIDEO: Postup montáže rekuperačního systému Schiedel KombiAir

Redakční

Nejtišší ventilační systém s hlučností pouhých 34 dB je od 1.7.2019 dostupný i na českém trhu. Systém slibuje účinnost kolem 90%, což například znamená, že přicházející venkovní vzduch o teplotě -5°C ve výměníku tepla ohřeje vycházejícím “odpadním” vzduchem o teplotě 22°C na příjemných 20°C.

Schiedel KombiAir je nový typ řízeného větrání určený pro novostavby rodinných domů.

Samotná jednotka je netradičně ve svislém provedení a dle prokázaných testů patří k nejtišší rekuperační jednotce na evropském trhu – dosažená hluková hladina je méně než 34 dB.

Hlavní předností systému KombiAir je, že se navrhuje již v projektové dokumentaci a je součástí hrubé stavby.

Vybere se tak to nejvhodnější dispoziční řešení a v důsledku toho dojde k celkové úspoře obytné plochy a práce při samotné instalaci rozvodů.

Nepotřebujete technickou místnost a nejsou vidět ani žádné rozvody.

Za kolik lze systém pořídit

Orientační celková cena systému KombiAir u rodinného domu Bungalow se pohybuje od 110 000,- do 120 000,- Kč/bez 15% DPH (v ceně je započítána dodávka + montáž)

Orientační celková cena systému KombiAir u patrového rodinného domu se pohybuje od 130 000,- do 150 000,- Kč/bez 15% DPH (v ceně je započítána dodávka + montáž)

2/3 prací můžete provést svépomocí

Sestavení a zprovoznění rekuperačního systému Schiedel KombiAir probíhá ve třech krocích. První dva kroky je možné provést svépomocí. Poslední fázi musí provést proškolený pracovník.

Krok 1 - svépomocí

První etapa je obdobná jako v případě stavby komínu. Pomocí betonových dílů se vytvoří svislá šachta se dvěma průduchy a současně prostor pro uložení rekuperační jednotky.

Krok 2 - svépomocí

Druhou fází jsou rozvody, které se sestavují stejně standardní vzduchotechnické rozvody.

U systému KombiAir se vzduchové rozvody nejčastěji instalují do podhledů, neboť vyústění přívodu čerstvého vzduchu je umístěno nad dveřmi do místnosti.

Krok 3 - odborník

Osazení vlastní rekuperační jednotky, její zprovoznění a nastavení musí provádět odborná osoba, která je na tuto činnost speciálně školena.

Zapojení a zprovoznění odborníkem je podmínkou pro případné uplatňování reklamací a současně je po dokončení instalace vyhotoven protokol o uvedení rekuperačního systému do provozu.

Ten budete potřebovat v případě, že se rozhodnete získat na rekuperační systém dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Dotace Nová zelená úsporám

Od roku 2018 je možné získat dotaci na dům jehož součástí je řízené větrání s rekuperací. Současně není podmínkou, abyste se rovnou vrhli do stavby pasivního domu.

Podrobnosti k získání dotace jsou uvedeny na stránce http://kombiair.cz/nova-zelena

Závěr

Nový rekuperační systém Schiedel KombiAir je v Česku v prodeji od 1.7.2019. Slibuje účinnost 90% a nejtišší provoz (< 34dB).

Vše potřebné je osazeno v samostatné šachtě, kterou není nutné umisťovat do technické místnosti.

Na systém můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Pokud chcete vědět zda by bylo možné KombiAir zakomponovat i do Vašeho projektu, kontaktujte technika Lukáše Kupku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Šeříky začínají kvést už v dubnu a jejich krásné květy vydrží až 3 týdny
Předchozí článek autora
10.08.2019 09:15 887 zhlédnutí
30 voňavých druhů šeříků
Nenáročné a vděčné šeříky se díky svým podmanivě krásným květenstvím staly oblíbenou parkovou...
VIDEO: Výběr a montáž okapového systému
Následujicí článek autora
20.07.2019 08:02 4959 zhlédnutí
VIDEO: Výběr a montáž okapového systému
Do vzorového domu Svépomocí ŽIVĚ jsme si vybrali okapový systém od společnosti LINDAB....