"Akce hřebenáč" a podbití vazníků OSB

Příspěvek stavebníka

Z předchozího článku víte, že jsem měl problém se střechou, respektivě jsem neměl dodělané hřebeny a nároží. Téměř po 3 měsích od položení první tašky, se mi konečně podařilo sehnat člověka, který toto již dělal, měl čas, ochotu a střechu pro nás dokončil. 

Původně jsem si myslel, že stačí pouze položit hřebenáče ( lať, folie, hřebenáč ), nicméně se zjistilo, že nebyly ani pořádně dořezané tašky v nároží, což se muselo upravit. Naneštěstí jsem měl už jenom 5 tašek, takže jsem musel shánět další, kdy jsem pro jistotu koupil i náhradní hřebenáče. Sehnal jsem je fouse, samozřejmě za ceníkové ceny, což jsem cca 2x tolik, než jsem za ně dal při objednávce krytiny, takže doporučuji vzít raději trošku víc. Po dořezání tašek již klasický postup. Lať, tak aby hřebenáč mírně nad taškou, těsnící folie a suchá pokládka hřebenáčů pomocí příchytek a vrutů. 

Celkem tato etepa trvala cca 20 hodin čistého času. Nicméně si pokrývač vše dělal sám, včetně řezání a neustálého lezení nahoru dolu, takže jsem rád, že je to hotové a noční můra je za námi. 

Na podbití jsem zvolil OSB desku silnou 12 mm, na kterou přijde ze spodu ještě cca 5 cm polystern, z boční strany 2 cm. Následně se vše natáhne do fasády domu. Mezi vazníky jsem chytnul vždy 2 střešní latě jako pomocnou lat pro OSB desku. Společně s podbitím jsme dávali ještě mřížku mezi tašku a okapnici. Okapnice, to je další etapa. Při pokrývání střechy mi byla umístěna přímo na hranu vazníku, takže jsem musel najít variantu, jak okapnici prodloužit. Nechal jsem si naohýbat plech, který stávající okapnici prodloužil o cca 4 centimetry, takže se mi tam krásně vleze 12 mm OSB desku, 2cm polysteren, lepidlo, perlinka a fásada. Nutno říct, že spodky vazníků nejsou v najěkých místěch v rovině, takže se to trochu vlní. Většinu schová polystyren, jeden roh se bude muset upravit na jaře. Teďka na to nebyl čas, musel jsem to mít hotové, kvůli lití podlah. 

Celkem na tuto etapu padlo cca 2 tisíce vrutů, pár prostých slov a 2 víkendy práce převážně ve dvou lidech. Na celou akci jsem si půjčil široké hliníkové lešení.

Stavbě zdar

Fotogalerie

\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
\
Tak Vám řidič složil omítku před garáž :-)))
Předchozí článek autora
03.11.2018 09:25 8107 zhlédnutí
Strojní sádrové omítky
Omítky jsou hotové. Zde nebylo co řešit, již od začátku bylo rozhodnuto, že omítky budou strojní...
Za 5 minut dvanáct :-)
Následujicí článek autora
30.11.2018 07:34 10607 zhlédnutí
Čisté podlahy,podlahové topení, příprava na TČ
Zdravím všechny svépomocníky nejspíše posledním článkem v tomto roce. Technologické pauzy mi...

Stavební etapa: střešní krytina

Název položky Cena
Práce hřebenáče, 3 dny 4 500 Kč
Práce podbití, 4 dny 2 800 Kč
OSB desky 8 162 Kč
Lešení, 2 víkendy 600 Kč
Vruty ( hodně :-) ) 1 253 Kč
Tašky 50x, hřebenáč 13x 4 934 Kč
Prodloužení okapnice 60 metrů 3 000 Kč
Spojky ocelové na podbití 510 Kč
Střešní latě 4x6, 3x5 - hřebenáče a podbití 2 859 Kč
HPI Těsnící pás 1x 896 Kč
Celkem 29 514 Kč

1 komentář

Jajin
napsal(a) Jajin/21. bře 2019 19:01

Dobry den,

mohu poprosit o blizsi i formace ohledne toho naohybani plechu a nasledne nadstaveni? Mam mezi vaznikem a okapnici neco mezi 1,5 - 2 cm a premyslim, jak to ted vyresit.

Prosim o info na email neuvirt.rd@seznam.cz.

Hezky den

Odkaz Komentáře