Šalovaní věnce

Příspěvek stavebníka

Po porovnání ceny za věncovky, osb desky a desky bylo jasné, z čeho se bude šalovat .

Nejprve byla potřeba desky dát do kupy, protože měly zhruba 12 cm na šířku. Hotové vantny 35cm jsme přidělali natloukačkami. Na cihly jsme rozmotali asfaltový papír, aby při vibrování nezatekl beton dolů, nad překladama jsem papír vynechal. Potom jsme vše stáhli šroubovicemi, které jsem si vypůjčil od kamaráda za flašku slivovice (nejlepší platidlo). Po našroubování se zkontrolovala výška nivelákem, vše pořádně přišroubovat, dotáhnout, zapěnit, dodat železo průměr 10-12 mm, třmínky cca po 70 cm, na závěr jsem ještě přidal 12mm šroubovice po 180 cm k upevnění pozednice, to doporučuji, dělal jsem u kamaráda, který to pak vrtal a je to nic moc práce a ušetříte čas i peníze za chemickou kotvu a vrtáky. V pátek ráno se šlo zalít 30tkou betonem.

Jelikož bylo 13. Tak, aby to nebylo jednoduché, mě scházel beton (chybička při výpočtu), ale vše se zmáklo a ve 4 lidech bylo za chvíli hotovo.

Teď už jen kropit vodou. Za 3 dny jsem sundal šalovací desky. 

Fotogalerie

Šalovaní věnce
Šalovaní věnce
Šalovaní věnce
Založení první řady cihel a zdění obvodových a nosných zdí
Předchozí článek autora
06.11.2018 16:05 4836 zhlédnutí
Založení první řady cihel a zdění obvodových a nosných zdí
Po menší odmlce je pár minut na psaní. Po navezení co nejvíce palet s cihlami bylo potřeba vše...
Krov
Následujicí článek autora
10.11.2018 08:12 4265 zhlédnutí
Krov
Po veškerých přípravách, jako bylo hoblování konců krovů a jejich natírání, mi zbývala ještě...

Stavební etapa: zdění podkroví, betonování věnce a štíty

2 komentáře

Lukáš a Katka
napsal(a) Lukáš a Katka/09. lis 2018 09:57

Dobrý den, já jsem na profil svaril takové packy z pasovinky ať je profil nahoře zarovno a zaleje se celý betonem a taky byl svareny a vyztuzema :) .

Odkaz Komentáře
Honza S.
napsal(a) Honza S./08. lis 2018 13:45

Dobrý den,
Můžu se zeptat do čeho jste pokládali I profily? V projektu máme nad několika okny místo překladu 160mm I profil, který bude svařený s věncem a následně na to bude položeny strop. Zbývajících 90mm musím nějak podložit abych se dostal na standardních 250mm, což je i výška věnce. Pokládali jste to do normálního maltoveho lože, nebo se postupuje jinak?
Děkuji.

Odkaz Komentáře