VIDEO: Podkroví z betonu

Příspěvek stavebníka

Celou dobu, co jsme stavěli přízemí, jsem přemýšlel, jak budeme dostávat materiál do patra, protože jsem nemohl nikde blízko sehnat vhodný vrátek. Na poslední chvilku na mě sedla štěstěna, protože v den betonování stropu se objevil vrátek cca 5 km od nás. 4 dny po betonáži stropu už byl výtah svařen na svém místě a já mohl vesele pokračovat. 

Vzhledem k tomu, že palety s Izoblokem jsou posládány poměrně dost na vysoko, navíc strop by se měl zatěžovat až po třech týdnech, jsem se rozhodl, že tvárnice odvozím ručně pomocí našeho nového peklostroje. Zátěžová zkouška dopadla dobře a já mohl vozit tvárnice nahoru. Najednou jich "klec" pojmula 15, takže to vcelku hezky odsýpalo. Metodou postupného navážení jsem založil první řadu, kterou jsme zalili betonem (stejně jako u přízemí). Dále jsme postavili další tři řady, ty jme proložili roxory a to celé se zalilo betonem z čerpadla (opět naše oblíbené čerpadlo za auto), tentokrát padlo 5,5m3, takže pohoda.

Dál jsem navážel, stavěl a betonovalo se už jen z míchačky. Dalo nám to zabrat, ale díky pomoci kamarádů a obou otců se dílo podařilo. Největší obavy jsem měl ze stavby štítů, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Nicméně to byla poměrně náročná práce, protože veškerý beton šel nahoru v kýblech.

Po měsíci od zabetonování stropu máme hotové i 2.NP.

V mezičase dojel Pan Schodař udělat schody a to byla paráda - v neděli dojel, postavil část bednění, v pondělí ho dodělal, začal dělat armaturu, v úterý doladil a ve středu jsme měli hotové schody - spokojení jako želvy.

Fotogalerie

Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Podkroví z betonu
Jako proložka na vajíčka
Předchozí článek autora
17.09.2018 08:54 6697 zhlédnutí
VIDEO: Strop papundeklowy
Po úspěšném dokončení zdiva v přízemí a...
Hotová střecha
Následujicí článek autora
07.08.2019 15:00 1490 zhlédnutí
Střecha jako na dva domy
Bylo těsně před vinobraním a nás začala tlačit střecha, která byla asi jedinou částí stavby, u...

Stavební etapa: zdění podkroví, betonování věnce a štíty videa

Název položky Cena
Tvárnice Izoblok 210 000 Kč
Beton C 20/20 11 000 Kč
Vrátek 4 000 Kč
Schody 22 000 Kč
Čerpání betonu 3 500 Kč
Celkem 250 500 Kč

1 komentář

Jiří
napsal(a) Jiří/24. zář 2018 16:16

Dobrý den, jestli jste se schody spokojen, nedal by jste mi prosím kontakt na pana Schodaře? Díky (email 13ruza13@gmail.com)

Odkaz Komentáře