VIDEO: Opláštění konstrukce OSB deskami, okna

Příspěvek stavebníka

Tak dnes jsem se byl opět mrknout na stavbě, jelikož jsem tam měl sraz se stavebním dozorem (na kterého jsem bohužel poněkud zapomněl s oznámením začátku stavby).

Když jsem po práci dorazil na pozemek, nestačil jsem se divit. Borci dnes zabrali a dodělali otvory na okna a začali s opláštěním z OSB desek. Už se to začíná rýsovat a konečně jsou již vidět reálné rozměry místností a domu jako takového.
Budou pracovat i zítra o svátku a v pátek, měli by dokončit opláštění a pustit se do stropu... Příští týden budou pokračovat s horním patrem a v pátek budou dělat již krovy!! :-O fakt nestíhám a už teď jsem ve skluzu s domlouváním dalších řemesel... uff musím trochu zabrat, nečekal jsem takovou rychlost.

Jinak v pondělí jsem měl schůzku s instalatérem doporučeným dozorem, pošle mi cenovku na instalaci vody a odpadů a přes firmu pak nabídku na podlahové topení. Studnař slíbil studnu na příští týden, snad nezačne opět pršet. Jinak jsem poptávku na vodo-topo zadal i na aaapoptavka a epoptavka, tak průběžně chodí nabídky. Zároveň mi chodí i nabídky na střešní krytinu, rozhoduji se nakonec mezi tondach figaro 11 a nebo Röben Bergamo. Cenovka za krytinu je cca o 30 tisíc rozdílná ve prospěch Röbenu, tak zatím vede.

Toť zatím vše, další foto a info v příštích dnech :-)

Více info fotek a článků na: http://normacks.blogspot.cz/

Fotogalerie

Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Opláštění konstrukce OSB deskami, okna
Už to roste!!!
Předchozí článek autora
02.10.2017 07:50 14781 zhlédnutí
Už to roste!!!
Tak po delší době konečně menší sumář, nějak...
VIDEO: Montáž stropu a začátek 2.patra
Následujicí článek autora
03.11.2017 13:15 18367 zhlédnutí
VIDEO: Montáž stropu a začátek 2.patra
Po delší době zase nějaký update, dával jsem příspěvky na blog...

Stavební etapa: okna a dveře videa

3 komentáře

Hanka
napsal(a) Hanka/30. zář 2018 17:14

Srdečně zdravím, koukám na Vaši práci jako blázen. Dneska jsem rozklikla i Váš blog, takže mám co studovat. Předpokládám, že máte difuzně otevřevnou skladbu. Já jdu cestou levnější (i když co je v dnešní době vlastně levnější) ale stále se dívám všude možně. Většinou když mi chlapy zaklopení skeletu nacenili na 52 tis, bez materiálu. Ne že bych neuměla ocenit práci řemeslníků, ale jednoduše si nedovedu představit, že by to měla být taková darda. Takže zjišťuji i jinde. Váš blog je úžasný zdroj informací. Děkuji za něj!

Odkaz Komentáře
NorMack
napsal(a) NorMack/25. říj 2017 15:49

Zdravím, nevšiml jsme si komentáře, tak odpovídám se zpožděním.

Nad oknem bude ještě několik vodorovných latí, poté BSH hranol, ten bude ještě podepřen dalšími svislými podpěrami.

Odkaz Komentáře
Standa a Monika
napsal(a) Standa a Monika/04. říj 2017 11:43

Je to radost, sledovat jak Vám to roste před očima! Gratuluji. Dřevostavby jsou můj koníček i práce, v jedné bydlím a druhou, větší za měsíc začnu stavět. Pracovně ale jezdím dřevostavby většinou opravovat a tak mě zarazilo založení okna. Tam už žádné další svislé podepření nebude? Nevěřím že by to takhle zůstalo, spíš to tam cpou až po opláštění. Chybí další fotky.... To je zásadní konstrukční detail, který si pohlídejte, mám celé album fotek popraskaných sádrokartonů, zkroucených oken a pojišťovna to nevezme, protože statik by zaplakal.

Odkaz Komentáře