VIDEO: Kreativní omítky Baumit CreativTop

Redakční

Fasády s dřevěnými obklady, kamenem nebo betonem skvěle ozvláštní exteriér domu a dodají mu nezaměnitelnou podobu. Tyto atraktivní povrchy lze dnes velmi snadno napodobit pomocí speciálních kreativních omítek. Jednoduše tak ze svého domu uděláte nepřehlédnutelnou dominantu nebo jej naopak necháte splynout s okolím. 

S odborníkem Jaromírem Žumárem ze společnosti Baumit jsem si povídal o tom, co to jsou kreativní omítky, z jakých typů lze vybírat a jaké nářadí a postup je potřeba k jejich aplikaci.

Nepřeberné množství struktur, barev a designu

Kreativní omítky Baumit CreativeTop jsou fasádní omítky, kterými lze vytvořit nepřeberné množství kreativních struktur. Od dekoru dřeva, přes imitaci kamene či betonu až po imitace cihelných klinkerových pásků nebo cortenových plechů.

Existují také různé úpravy povrchů, například leštěné glatované povrchy, které se opatřují metalickým nátěrem a imitují velmi hladký povrch. Omítky lze probarvit do všech odstínů Baumit Life, což v praxi představuje až 888 druhů odstínů. Vytvořit lze také odstíny na míru.

Aplikace kreativní omítky

Všechny omítky jsou určeny do exteriéru, takže jsou vhodné na fasádu zateplenou nebo na starší minerální fasádu, u které probíhá renovace. Nanášení probíhá stejně jako u klasických omítek. Je potřeba zednická lžíce a nerezové hladítko. Při strukturování se využívá spousta dalších nástrojů, třeba fládrovací podvalek pro dezén dřeva, různé druhy kartáčů, štětců atd.

OP 19 057 Baumit kreativní omítky FINAL V2 verze Svepomoci.00 03 31 05.Still009

„Kreativní omítky dodáváme v šesti různých zrnitostech od 4 mm až po 0,2 mm. Podle vybraného konečného designu se volí postup. Obvykle to bývá, že se první vrstva nanáší jako klasická omítka, následné vrstvy se pak strukturují specifickým způsobem,“ říká Jaromír.

Kolik má vrstev?

Zajímalo mě, kolik vrstev kreativní omítky se nanáší. „U některých struktur jedna, například u kartáčování. Ale aby se zvýraznila struktura nebo doplnily některé vrstvy omítek, tam bývají dvě vrstvy, možné je vrstvit lazuru, metalický nátěr nebo i nátěr fasádní barvou,“ vysvětlil mi Jaromír.

Zaškolení aplikace přímo na stavbě

„Je možné oslovit naše obchodně technické zástupce, kteří se pohybují v terénu. Ti na stavbu zajedou nebo pošlou aplikační techniky, kteří realizační firmu či řemeslníka zaškolí,“ popisuje princip zaškolení Jaromír.

OP 19 057 Baumit kreativní omítky FINAL V2 verze Svepomoci.00 05 53 07.Still014

Inspirace online nebo ve vzorkovně

Nanášet kreativní omítku je možné se naučit také online. „Všechny naše kreativní struktury lze shlédnou na webových stránkách v aplikaci Baumit Creative, kde si zájemce může vyfiltrovat různé struktury, dozví se, z jakých materiálů jsou vyrobeny. K dispozici je také aplikační video.“

„Na živo je možné omítky vidět v naší vzorkovně v Brandýse nad Labem nebo v Praze-Čakovicích, kam neustále nové vzorky doplňujeme,“ dodává Jaromír.

  

Fotogalerie

Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Kreativní omítky Baumit CreativTop
Cihly plněné minerální vatou – úspora energie bez dodatečného zateplování
Předchozí článek autora
28.10.2019 09:00 2002 zhlédnutí
Cihly plněné minerální vatou – úspora energie bez dodatečného zateplování
Přemýšlíte, z čeho postavíte svůj dům? Cihla představuje tradiční materiál, ale co když ji...
VIDEO: Pokládka stropní konstrukce Ytong Ekonom
Následujicí článek autora
24.01.2020 09:13 2660 zhlédnutí
VIDEO: Pokládka stropní konstrukce Ytong Ekonom
Stropní systém Ytong Ekonom si poskládáte sami na stavbě z betonových nosníků a pórobetonových...