Perlinka, prostupy pro rekuperaci

Příspěvek stavebníka

Po delší době opět čas na pár řádek. Záklopy z OSB desek dodělané a přelepené. Čekáme na kotvy na pergolu, nějak nevyzbyl šedý polystyren, čekáme na dodání.

Chlapci zbrousili polystyreny, a povedlo se jim ještě za příjemných teplot nanést perlinku. Počasí přálo a dodělaly se ještě dva prostupy skrz půdičku pro nasávání rekuperace.

Foukaná izolace Klimatizer plus nakonec byla nafoukaná v průměrné tlouštce 60cm. Měli jsme v plánu ještě do konce roku ukotvit nerez komín na fasádu. Bohužel proběhla špatná domluva a kotvy skrz zdi se špatně zaměřily a byly příliš krátké. Tak se čeká na vyrobení delších. Tudíž naše historické Petry se stále neohřály.

Počátkem ledna se při vhodných teplotách nanese finální fasáda, a uvnitř domu budeme protahovat kilometry kabelů. Tak snad už nebude další zádrhel :)

Stavění zdar.

Fotogalerie

Perlinka, prostupy pro rekuperaci
Perlinka, prostupy pro rekuperaci
Zateplení už se rýsuje
Předchozí článek autora
09.12.2017 09:00 4773 zhlédnutí
Zateplení už se rýsuje
Pomalu už se to rýsuje, nejdelší strany jsou hnedle hotové a v...
Natírání latexem
Následujicí článek autora
11.01.2018 08:00 7743 zhlédnutí
Natírání latexem
Včera jsme byli koupit v Hornbachu univerzální latex (Prolux latex uni 15kg za...

Stavební etapa: zateplení podkroví fasáda

3 komentáře

Alda
napsal(a) Alda/31. pro 2017 14:39

Zdravím stavebníci, prostupy pro rekuperaci jsme museli nakonec nechat udělat nad OSB záklopem, jelikož prostupy ve věnci byly špatně změřené, a byly počítány bez izolace. Prostupy a rozvody dělala firma dle stavební dokumentace. Dva prostupy jsou udělané skrz venek polystyrenem a OSB deskou(na předešlé fotce.)Uvnitř jsou všechny rozvody tažené ,,na OSB,, záklopu.
Rekuperační jednotka bude Nilan VP18 COMPACT. Na protahování máme šikovnou firmu. Jelikož máme spoždění cca 4roky tak to potřebujeme krapet dohnat. Také už se poohlížíme po vnitřních omítkách. Dneska jsem se dívala na pár videí svepomoci.cz a drobet mi překvapila doba aplikací a vysychání..to si ještě počkáme :)
Rozvody budou v kulatém provedení. V týdnu dám lepší fotky...

Odkaz Komentáře
Matko Kubko
napsal(a) Matko Kubko/27. pro 2017 22:22

Preji dobry den, uz delsi dobu sleduji progres Vasi stavby. Jsem temer v identicke fazy pripravy otvoru pro rekuperaci. Velice mne zajima zejmena detailni foto priloha jak tyto prostupy realizujete.

1./ Chapu to tak, ze teleso rekuperacni jednotky mate umisteno POD vrstvou OSB desek uchycenych na drevenem vaznikovem stropu ( vid Vase predesle prizprevky ), pravdepodobne bude kotveno do nosni zdi, nebo mate nejak vytvorenou zpevnujici konzolovou konstrukci mezi vazniky a s minimalni perforaci OSB vrstvy to bude kotvit take smerem nahoru ( to jen imaginarne uvazuji ).

2./ Chtel bych hlave videt kudy pak budete tahat potrubi? Budete do zelezobetonoveho vence ( v pripade ze neni veden jenom po obvodu, ale take po eventualni vazobne interierove nosni pricce ) delat kruhove otvory jadrovym vrtanim? Tohle totiz mne ceka. Rad bych videl/vedel jak tohle bude reseno u Vas.

3./ Jestli jsem se v bodu [1./] trefil jak/cim/delka-vrutu/... kotvite potrubi do roviny OSB Egger desek, ktere vam svim difuznim odporem a detailnim propaskovanim poskytuji parotesnou vrstvu?

4./ Tohle mi prijde ujety napad, ale zeptam se: pisete, ze otvory pro rekuperaci se delali "skrz pudicku". Jestli to spravne chapu a v bodu [1./] se mylim, pak mi z toho vychazi, ze tu rekuperaci mate osazenou nad OSB deskama a potrubi rozvedeno v teto rovine taky, pak perforujete jenom odsavazi a nasavaci otvory namd mistnostmi. Je to tak?

5./ Nehlede na to, jestli je rekuperace vedena nad nebo pod OSB parotesem, delali jste nejake otvory v teto OSB vrstve, ktere jste pak museli peclive tesnit manzetovymi lepicimi dily?

Predem dekuji za Vas cas a ochotu ( mozna i vice napomocnych snimku )

Odkaz Komentáře
Ondřej a Lucka
napsal(a) Ondřej a Lucka/26. pro 2017 20:43

Obdivuji, jak Vám to jde rychle od ruky :) a hlavně, že Jste ještě stihli zateplit... já teď stěhuju balíky polystyrenu po domě, jak láduju do stropu vatu a snažím se to připravit na víkend, že bych konečně začal dělat ten záklop z OSB. A vy už perlinku na zdi no super :) gratuluji :)

Jakou budete mít rekuperační jednotku? Rozvody budete realizovat plastovým potrubím (kruhovým/kulatým) nebo spiro?

Odkaz Komentáře