VIDEO: Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Redakční

Alena je jedním ze dvou výherců, kteří vyhráli v Rekonstrukční výzvě 100 000 Kč na sádrokartonové desky HABITO a doplňky od společnosti Rigips. S kamerou jsme ji navštívili, abychom zjistili, proč se rozhodla pro rekonstrukci bytu, jaké úpravy plánuje a kolik času na rekonstrukci má.

Změna dispozic v novém bytě

Výherkyně Rekonstrukční výzvy, kterou jsme pořádali ve spolupráci s firmou Rigips, pro sebe hledala první bydlení, a proto vybírala mezi byty 1+kk, 2+1 nebo 2+kk.  

„Dívala jsem se na místní i velké realitky a několik bytů obešla. Žádný se mi ale nelíbil, nebo nesplňoval kritéria, jako je cena a podobně. K tomuto bytu jsem přišla přes rodinnou známou. Nevyhovovaly mi však jeho dispozice, a to je hlavní důvod, proč jsem šla do rekonstrukce. Původní majitelka byla také kuřačka a já nechtěla mít načichlé věci.“

mini 1

S rekonstrukcí pomohou rodiče

Inspiraci pro rekonstrukci bytu hledala ze studií a webů, které ukazují proměnu interiérů. Alena si také hledala informace o rekonstrukci, jak postupovat, nebo jaké dokumenty a povolení jsou nutné před rekonstrukcí bytu v panelovém domě.

Zajímalo mě, komu Alena ještě dovolí do rekonstrukce zasahovat. „Hlavní slovo budu mít snad já a budou mi pomáhat rodiče. Tatínek je velmi šikovný, takže už se moc těším. Bourání a odstraňování příček, to je jeho doména.“

Plánované náklady na rekonstrukci

Na rekonstrukci si Alena vyčlenila 200 000 Kč, ke kterým musíme přičíst výhru v hodnotě 100 000 Kč na sádrokartonové desky Habito a další doplňky od společnosti Rigips. HABITO je nová sádrokartonová deska s extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. 

Rekonstrukci by chtěla výherkyně zvládnout během čtyř měsíců. Držíme jí palce a s kamerou ji brzy opět navštívíme a povíme si, jaké dispoziční změny ve svém bytě plánuje.

VIDEO: Na návštěvě u stavitelky Martiny
Předchozí článek autora
27.09.2017 12:20 6636 zhlédnutí
VIDEO: Na návštěvě u stavitelky Martiny
Martina staví se svým manželem patrový dům. Během stavby sice nemá čas...
VIDEO: Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně
Následujicí článek autora
24.10.2017 11:50 4394 zhlédnutí
VIDEO: Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně
Připomeňte si v přednášce veškeré zásadní okamžiky...

1 komentář

Mirka744
napsal(a) Mirka744
04. dub 2018 14:27 / Odkaz Komentáře

Pěkný článek i video, moc díky :) My už máme rekonstrukci bytu skoro dokončenou, ještě několik dodělávek a budeme se moct nastěhovat. Bohužel jsme si moc nepromysleli rozpočet, tak jsme si na pár úprav museli vzít SMS půjčku, konkrétně tuto - https://homepujcka.cz/druhy-pujcek/sms-pujcky/ :) Teď už máme naštěstí splaceno a téměř hotovo.. no už se nemůžu dočkat, až to bude za námi. :)