VIDEO: Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace

Redakční

Výherkyně Rekonstrukční výzvy Alena si projekt vytvořila sama. Největší zásah v jejím bytě čeká umakartové jádro a také ložnici, kterou stavitelka propojí se šatnou. Celá rekonstrukce bytu 2+kk proběhne s využitím sádrokartonu. V článku se dočtete, jaký typ sádrokartonu RIGIPS bude použit na stěnách i stropech a jaký designový prvek plánuje Alena vytvořit ze sádrokartonu v obývacím pokoji.

04:02

Co se bude bourat

„V bytě je klasické umakartové jádro, které představuje hlavní problém. Také mi vadí oddělená šatna od ložnice, přijde mi zbytečné  chodit do ní přes předsíň. Před deseti lety již byla pozměněna dispozice bytu, když byla kuchyň spojena s obývacím pokojem. Tuto dispozici zachovám,“ popsala stavitelka současný stav bytu.

V hlavní roli sádrokarton

Alena se rozhodla úpravy dispozice svého bytu vyřešit použitím sádrokartonu RIGIPS. Příčky budou realizovány z vysokopevnostního sádrokartonu RIGIPS HABITO a podhledy ze sádrokartonu RIGIPS Active Air, který neutralizuje formaldehyd a zajistí v bytě čistý vzduch po generace.

Nová dispozice bytu

„V nové dispozici bytu zachovám oddělený záchod. Koupelnu zmenším a díky tomu rozšířím prostor kuchyně,“ plánuje Alena. Jak již zmínila, zachová propojení obýváku s kuchyní a velká změna bude propojení šatny s ložnicí. Projekt rekonstrukce, který si udělala sama, diskutovala hlavně s rodiči.

V obývacím pokoji naprojektovala Alena do stropního podhledu světelnou rampu pro zajištění nepřímého osvětlení. Jak postupovat při realizaci světelné rampy, se dozvíte v jednom z příštích videí.

V závěru mě zajímalo, zda jsou nutná nějaká povolení před zahájením bourání? „Žádná zvláštní povolení nejsou nutná, protože nezasahujeme do statické funkce domu. Přesto jsem podala žádost na město, že nijak nekoliduji s městem a zároveň, že neomezuji další osoby,“ sdělila mi stavitelka.

V dalším díle se zaměříme na montáž sádrokartonové příčkz a stavbu podhledu. Video můžete sledovat zde

 

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu

Rozhovor se stavebníkem: Blower-door test vyšel hned na poprvé
Předchozí článek autora
25.02.2018 12:01 10964 zhlédnutí
Rozhovor se stavebníkem: Blower-door test vyšel hned na poprvé
Stavebník Roman staví pasivní dům o obytné ploše 120 metrů...
VIDEO: Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu
Následujicí článek autora
22.03.2018 11:02 6648 zhlédnutí
VIDEO: Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu
V bytě výherkyně Rekonstrukční výzvy Aleny je na řadě stavba...