Stavební řízení - prodloužení vodovodního řadu -zkušenosti

Aksile
13. led 2020 09:18 #25818
Ahoj,prosím o radu.
Pro připojení na vodu musíme prodloužit vodovodní řad.Sehnali jsme všechny vyjádření a podali žádost spolu s žádostí o ohlášení RD. Nyní nám bylo řečeno že prodloužení řadu bude na stavební povolení a že nám přijde oznámení o zahájení řízení o povolení stavby. Jak dlouho tokové řízení trvá?Jaká je lhůta pro možné připomínky?Jde to nějak urychli - například oběhnutím oslovených institucí a sehnání dalšího souhlasu???Nemáte s tím někdo zkušenosti???Díky moc

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Mat
13. led 2020 13:24 #25822
Pokud opravdu prodlužujete vodovodní řad (ne přípojku), tak je to stavba na územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavbu povoluje speciální stavební úřad pro vodní stavby, čili ne obecný stavební úřad, který Vám povoluje RD. V optimálním případě může stavbu umístit a povolit jen jeden úřad, ten speciální, pokud jste si požádali o společné územní a stavební řízení. Toto řízení nemůže být kratší než cca 2 měsíce, kvůli zákonem stanoveným lhůtám (10 dnů na doručení oznámení o zahájení, min. 10 dnů na možnost podat námitky, dále ještě může být místní šetření, min. 5 dnů na zpracování a vydání rozhodnutí, 10 dnů na jeho doručování, 15 dnů na možnost podat odvolání, potom nabytí právní moci).
Vzhledem k tomu, jak píšete, že už Vám pošlou oznámení o zahájení řízení, tak asi už máte všechny podklady doložené, a to včetně vyjadřovaček, protože jinak by to vůbec nezahajovali a vyzvali by Vás k doplnění. Takže to je dobrá zpráva. Samozřejmě za předpokladu, že vyjadřovačky jsou kladné a nebude třeba projekt nějak upravovat.
Ty dva měsíce se ale mohu značně prodloužit, pokud se do rozhodnutí někdo odvolá. To pak si můžete přičíst klidně dalších několik měsíců, protože to půjde na kraj (odvolací místo) a tam se nějakých lhůt nedovoláte.
Takže pokud spěcháte, je třeba se ptát: Nejde to udělat nějak jinak? Třeba delší přípojkou? Pokud by Vám VaK zaručil dostatečný tlak na konci přípojky, tak proč ne.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Aksile
13. led 2020 13:40 #25824
Děkuji za informace....
Ano jak píšete, odložili jsme již všechna stanoviska a byla Kladna.... Tak nyní tedy počkáme až přijde dopis o zahájení řízení a pak mě napadlo zda bude k něčemu když např. I jedu všechny dotčené a ty mi např podepíšu vzdání se práva na odvolání a např informací ze se stavebním povolením souhlasí........ Nevím pořád přemýšlím jak to urychlit... Ale pokud se všichni již jednou vyjádřili a kladné tak by snad neměl být problém.....

A ještě na závěr ano opravdu musíme prodloužit vodovodní rád o cca 25 bm bohužel přípojku nám již sčvk nepovolil....

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od A & J
14. led 2020 15:12 #25827
Zdravím,

teď jsem taky řešil prodloužení vodovodního řadu.

Je to trochu složitější.

Budete potřebovat projekt (8000-20000Kč), smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemena (s majitelem kde to bude uloženo), smlouvu o budoucím převodu majetku a možná tam toho je ještě víc, musel bych se podívat.

A rozhodně musíte první povolit vodovod a až pak dát ohlášku na barák, bez stavebního povolení na vodovod vám nedají stavební povolení na barák. Můj projektant to taky řešil společným řízením a byl z toho jeden velký problém, kdy nakonec mé jméno velmi dobře znali na všech dotčených úřadech a orgánech:)

Současně se začněte smiřovat s tím, že to možná nebude levné.. Prodlužoval jsem 14bm, bylo to v chodníku vedle silnice II. třídy a stálo to 150 000Kč.

J.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.