Vydání povolení s vyjímkou - vodovod

coolek
17. čvn 2019 13:03 - 17. čvn 2019 13:03 #25010
Dobrý den,
nacházíme se v nepříjemné situaci. Zažádali jsme o vyjádření SMVAKu na připojení k vodovodu k novostavbě RD (vodovod je na pozemku). Žádost nám byla zamítnuta, jelikož vodovod je kapacitně vyčerpán. Plánuje se posílení tohoto vodovodu. Už je dokonce hotov projekt a vybírá se firma která bude posílení realizovat. Momentálně nedostaneme stavební povolení a musíme čekat až bude vodovod skutečně posílen.
Studna není mořná, jelikož na pozemku žádná voda není po prohlídce.
Nevíte náhodou jestli je možné vydat stavební povolení s vyjímkou, že napojení na vodovod bude provedeno až bude vodovod posílen? A kolaudace bude tedy až po připojení RD? Vodu máme zajištěnu od souseda a téměř ji ke stavbě nebudeme ani potřebovat.

Děkuji za rady. Pěkný den Petr
Poslední úprava: 17. čvn 2019 13:03 od coolek.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Mat
17. čvn 2019 14:31 #25011
Obávám se, že pokud bude stavební úřad postupovat v souladu se stavebním zákonem, tak žádné povolení nedostanete. Na tyto věci se výjimky nevztahují. Co byste ale mohl zkusit, tak přesvědčit stavební úřad, aby Vám vydali povolení s podmínkou, že stavbu nesmíte užívat až do doby řádného napojení na zkolaudovaný nový vodovod. Sice by to stavební úřad takto povolit neměl, ale stavební úřady jsou různé, každý si dělá věci tak trochu po svém, třeba se Vám podaří je přesvědčit.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od coolek
18. čvn 2019 08:17 #25015
Děkuji za Vaší odpověď. Zkusíme a snad to nějak dobře dopadne.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.