Elektrický kultivátor

Filip
06. dub 2020 18:09 #26351
Ahoj kutilové! Potřebuji poradit s výběrem pořádného elektrického kultivátoru. Mám doma menší záhonek a koupil jsem si s Lidlu el. kultivátor "Parkside" , bohužel nevydržel ani 2 minuty. A když se dívám na internetu, tak mi to připadá že ty výrobku jsou všechny nějak moc levný a výběr nic moc. Uvažoval jsem ještě o značce Hecht ale nevím, nevím. Potřebuji pořádnou kvalitu a výkon, ale aby byl elektrický. Nejlépe Němec :-) .
Tak jestli by jste byly tak hodní a něco by jste mi poradily, klidně z vaší zahradní techniky, tak budu rád... .
Díky za odpovědi!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
06. dub 2020 18:59 #26353
To bude asi problém hlavně kvůli tomu, že standardně ze zásuvky na 230 V dostaneš maximálně 3,68 kW při klasickém 16 A jističi. A to navíc ještě jen teoreticky, protože nepočítáš žádné ztráty, které tam vždy jsou v rozvodech, hlavně prodlužovačkách. A navíc 16 A je hranice toho jističe, takže reálný limit je někde pod tím. No a to je pro rozumný kultivátor malý výkon... Proto je nabídka tak mizerná, protože ti renomovanější výrobci nebudou dělat kultivátor s mizerným výkonem.

Obávám se, že řešením je benzinový, kde je výběr velký.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Vojta
07. dub 2020 03:01 #26354
Jak pise lukasberan, elektricky bude vzdy slaby, proti benzinu. Hecht i parkside budou cca to same. Kazdopadne pokud vydrzel ani ne 2 minuty, tak to byl mozna vadny kus? Co nevydrzelo? Pokud jde jen o jeden zahonek, tak by mozna stacilo predem mu pomoci mirnym zrytim rycem, pokud je tam napr. udusana puda.
Nemec nutne neznamena kvalitu...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.