Napřed z vlastních nebo od banky

A.ndrew
16. bře 2019 07:46 #24595
Zdravím. Můžete mi poradit. 1.4. Chceme kopat zaklady a ted resim kdy zacneme cerpat penize z uveru, nicméně stavební firma mi naznačila že se dá ušetřit když použijeme napred vlastní prostředky. Máte s tím někdo zkušenost, co je výhodnější jak to resit? Úvěr je 3 mil. Vlastní prostředky 400 tis.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Maříkovi
16. bře 2019 13:20 #24596
Ahoj,

banka chce vidět nejprve prostavěné vlastní prostředky pokud jste je uvedli.

Pokud ne a vlastní kapitál je váš pozemek + 3 mil. na stavbu od banky tak bych si těch 400 tis. nechala kdyby peníze nestačily.

Výhoda proč čerpat hypo co nejpozději a v zálohách je že platíte “pouze” úroky z vyčerpané částky až začnete čerpat.

Když už vám bude chybět dočerpat ke konci jen část tak to zbytečně neprotahujte a dočerpejte zbytek co nejdřív ať neplatíte zbytečně jen úroky a můžete začít hypo standardně splácet. Jen pozor po dočerpání hypo musíte u většiny bank do 6 měsíců “kolaudovat”.

Snad jsem to napsala srozumitelně a pomohlo Vám to.
Míša

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
17. bře 2019 11:08 #24599
Záleží na parametrech dané hypotéky. Ale my jsme si spočítali, že se nám vyplatí čerpání co nejvíce oddálit i za cenu toho, že jsme platili poplatek za rezervaci prostředků. Takže jsme z vlastního udělali základy + obvodové zdivo + strop (máme bungalov s rovnou střechou) a až na okna a střechu jsme začali čerpat hypotéku. Kromě toho, že jsme nespláceli dlouho jen úroky, jsme také ušetřili na poplatcích za odhadce, protože z vlastních prostředků + z prvního čerpání jsme měli komplet hrubou stavbu včetně omítek, takže pak jsme zaplatili jen jednou odhadce, který bance předal odhad, na základě kterého nám banka uvolnila všechny zbývající prostředky. Takže místo původně plánovaných 3 návštěv odhadce nám nakonec stačila jen jedna, čímž jsme zase několik tisíc ušetřili. A samotné období čerpání hypotéky a tedy splácení jen úroků u nás trvalo jen pár měsíců.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Míša a Petr
27. bře 2019 19:10 #24648
Naprosto souhlasim. U kb mame prvni tri zaslane platby zdarma pote si za kazdy prevod ustav uctuje nehorazny penize nejsem si jist ale myslim ze něco kolem 3.000kc.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.