Ovladani predokennich rolet

total
20. srp 2019 11:03 #25295
koupili jsme domek, kde jsou smerem k jihu predokenni rolety, v interieru pak kouka jenom snurka, roleta se da rucne vytahnout, ale není ji za co pridelat - není jak ji zastavit, aby nesjela zpatky dolu.
koukal jsem po internetu a narazil jsem jenom na tohle: www.zaluzie-rolety.com/nahradni-dily/na-...-venkovni-rolety.htm a fakt se nam to dost nelibi a v interieru bychom to nejradši nemeli.
nevite, jak by to slo resit? nevadi mi rolety ovládat rucne a vytahovat je za provazek, ale chybi tam nejaka svorka, zarážka nebo cokoliv, co by roletu zabrzdilo. nevite někdo o necem? nedari se mi nic najit...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Štísko
20. srp 2019 21:39 #25299
Dobrý večer přeji.

Venkovní rolety mám také, ovládám ručně. Nehledejte žádné zarážky, lanko se navinuje automaticky a po vytažení rolety a zajetí do krytu se samo zabrzdí. Nebojte se ho pustit z ruky. Uvnitř je brzdička, která lanko drží.

Při spuštění povytáhnu lanko z pouzdra a popouštím ho až do úplného zajetí do rámu a pokud chci úplnou tmu, povytáhnu lanko z pouzdra a popouštím do úplného uzavření větracích otvůrků.

Protože mám široké okno, zpočátku bylo pro mne obtížné vytáhnout roletu. Pomáhám si tak, že si lanko jednou obtočím kolem dlaně a tak mi jde dobře nahoru.

Ať vám slouží ke spokojenosti a zdravému spánku.

Štísko

Odpověď od total
21. srp 2019 11:10 #25303
moc dekuju za odpověď :)

my prave mame ten problém, ze tam zadna brzda není, tj. rolety vytahnu, ale když ji pustim, tak zase sjede zpatky.
a co hledam je prave nejakou tu brzdu. je tohle jedina moznost: www.zaluzie-rolety.com/nahradni-dily/na-...ety.htm#!prettyPhoto ? nebo existuje i něco, co se nemusi navrtávat?

diky moc :)

Odpověď od Štísko
21. srp 2019 12:00 #25304
KONEC SNŮRY MÁTE UPEVNĚNÝ V PLASTOVÉM POUZDŘE, KTERÉ JE PŘIVRTÁNO NA PEVNÝ BOČNÍ OKENNÍ RÁM DOLE?

MOBIL BUDE RYCHLEJŠÍ, ZAVOLÁM ZPĚT, BUDETE LI SOUHLASIT.

Odpověď od total
21. srp 2019 18:53 #25307
konec snurky není prave upevnen v nicem :) snurka kouka z plastovyho ramu okna a nikde pripevnena není. to prave resim - jak ji připevnit

Odpověď od Štísko
22. srp 2019 08:55 #25309
ZAVOLALA JSEM DO FIRMY, KTERÁ MI ROLETY INSTALOVALA, JEDINÁ MOŽNOST, KOUPIT TU PLASTOVOU KAPSU, KTERÁ SE MUSÍ PŘIVRTAT DO RÁMU A ŠNŮRKA SE DO NÍ PŘIPEVNÍ.

CENA CCA 200KC ZA KUS, MUŽE SE LIŠIT.

TECHNIK Z FIRMY, KTERÁ SE ZASTIŇOVACÍ TECHNIKOU ZABÝVÁ, BY TO JISTĚ VYŘEŠIL KE SPOKOJENOSTI.

MĚJTE PRIMA DEN A AŤ SE PODAŘÍ DOTÁHNOUT VŠE KE SPOKOJENOSTI.

Odpověď od total
23. srp 2019 08:11 #25314
moc dekuju, nechame tedy namontovat ty plastovy kapsy ;)

Odpověď od total
27. srp 2019 20:53 #25328
nechali jsme si to nainstalovat, je to super :)
jeste jednou moc diky za radu