Zazimování stavby

19. 4. 2021
Inspirace
Žádné komentáře

Po montáži oken a dveří existuje ještě jedna možnost jak se do domu dostat – otvorem pro garážová vrata. Ta se budou instalovat až budou hotové vnitřní omítky.

Uvnitř stavby nechávám sem-tam nějaký materiál. Ne že bych se nějak bál zlodějů, ale samozřejmě je lepší přístupu do domu zabránit co nejvíce. V neposlední řadě, do domu otvorem o velikosti asi 3*2 metry docela profukuje, prší a v zimě půjde určitě i sníh…

Garážová vrata budou prozatím nahrazena bedněním s malými dveřmi, které budou sloužit k přístupu. V této fázi stavby se stále chodí tam a zpět, tak by bylo škoda poškodit si vstupní dveře třeba stavebním kolečkem. Z předchozích částí stavby mi zbylo několik latí, prken a desek. Z latí jsem vytvořil okolo dveří rám, který jsem přidělal několika hmoždinkami přímo do zdí. Sehnal jsem si staré dveře, panty, petlici a zámek. Z latí jsem udělal „futra“ pro dveře. Ty jsem nasadil na panty a naměřil pozici petlice. Zbylé otvory jsem zabednil deskami, které jsem používal při bednění základových pasů.

Zazimování stavby

Články ohledně této stavby vydávám také na mém webu https://www.mylms.cz/stavba-domu/

Celá tato akce mi zabrala cca jedno odpoledne. Samozřejmě, není to žádný designový skvost, ale svůj účel to splní a demontáž bude snadná. Hlavní benefit celkového „uzavření stavby“ je možnost nechávat rozkrámované nářadí uvnitř domu. Už není potřeba vše vytahovat ze stavební buňky a poté vše uklízet.