Nakonec jsem osadil ventilátor 120x120 mm, který dává okolo 50 m3/h. Vzhledem ke zvýšenému průtoku vzduchu se trochu snížila teplota na výstupu. Uvažuji se vstupními hodnotami 10°C a 60% vlhkostí. Pokud je jasno a slunce svítí +- přímo na panel, vzduch na výdechu má 40 °C a pod 10% vlhkost. Zajímavé jsou i hodnoty, pokud je zataženo. I tak dokáže panel zvednout teplotu nasávaného vzduchu o cca 10 °C, ale průtok je značně snížen. Místnost má přibližně 55 m3 a teplota se po instalaci panelu zvedla přibližně o 5 °C.
Jelikož se jedná o rekreační objekt, nebylo primárním účelem zvednout teplotu na komfortní úroveň. Pouze jsem se snažil vymyslet jednoduchý způsob, jak v místnosti snížit vlhkost a zároveň zabránit teplotám klesnout pod bod mrazu v zimním období. S jarními teplotami jsem si uvědomil, že nemám vymyšlenou variantu na léto, kdy bude venku 30 °C a teplo uvnitř bude nežádoucí. Nejdřív jsem přemýšlel nad zakrýváním panelu, ale tahle varianta je nepraktická a hlavně nevzhledná.
Řešením bude díra v polykarbonátu, do které vložím uzavíratelnou klapku. V létě uzavřu výdech do interiéru a otevřu výdech do exteriéru. Tím pádem bude zajištěno stálé větrání a panel poběží celý rok.