První kopání do země - kanalizační a vodoměrná šachta

První kopání jsme měli naplánované na rok 2019, ale město chtělo budovat pozemní komunikaci u nové části pozemků. Dostali jsme tedy v létě 2018 výzvu, že je potřeba natáhnout si připojení kanalizace a vody na kraj pozemku.
Inspirace
Stavebník: Martin a Klára
29. 8. 2020

Apel byl poměrně rychlý a my měli v podstatě několik možností. Buď si nechat přípojky natáhnout od firmy, která vyhrála zakázku od města a bude dělat připojení pro zatím volné pozemky, nebo si objednat vlastní vybranou firmu. Volili jsme třetí možnost, tedy svépomoc.

Po pročítání spousty článků zde na serveru jsme se totiž pevně rozhodli, že chceme stavbu realizovat svépomocí. Domluvili jsme si tedy známého, který má bagřík, aby nám vykopal prostupy od silnice na pozemek. Šlo to celkem hladce, jediný zádrhel prišel při dokopávání se ke kanalizační rouře, kdy jsme netušili, že budeme muset kopat 3 m hluboko. Když nám to mistři z ČEVAKu přijeli zapojit, sami byli dost udivení.

Veškerý potřebný materiál nám zajistil bagrista. A tak léto 2018 bylo v duchu šachet :-D Každopádně na výzvu města jsme chvátali s realizací požadovaného, ale silnice byla hotová skoro o rok později :-D 

Náklady

Celkem 0 Kč

Galerie

Hledáte výhodnou cenu?

Pomůžeme Vám se získáním cenové nabídky. Napište co sháníte.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Komentáře