Realizace střechy

Autor: Barunka (13 příspěvků)
12. 2. 2020
1 komentář
Realizace střechy
Příspěvek stavebníka
V tomto příspěvku vám popíšu celý proces od vazníků až po poslední tašku. Máme valbovou střechu o velikosti 205 metrů čtverečních s několika nárožími a jedním úžlabím.

Vše začalo v červnu 2018 v době, kdy jsme ještě ani neměli stavební povolení (květen 2019), abychom zjistili předběžné ceny krovů a tašek. Pro krovy jsme zvolili firmu Kasper a nakonec jsme se domluvli na vaznících. Firma si je pak navrhla sama. S firmou jsme pak v únoru 2019 (stále bez povolení) dali dohromady smlouvu o díle, domluvili si pár prvků navíc a několikrát posouvali termín dodání (na to nejsme vůbec pyšní). V srpnu 2019 jsme už měli hotové obvody a těšili se na další práce. Těžce jsem nesla, že již brzy na dům nastoupí první placení řemeslníci bez nás. Připomněla jsem se tedy našim stavebninám, zda počítají s dodáním střešní krytiny, ale bez odpovědi. Pobočku bez upozornění zrušili. Máme vybranou černou Bramac Max protector, plechový černý okapní systém a všechny potřebné materiály na laťování, takže jsem kontaktovala přímo výrobce. Ti mi předali kontakt na obchodního zástupce z firmy Evromat. S ním jsme nějakou dobu smlouvala o ceně, protože jsme měli porovnání z původní cenové nabídky.  Dál jsme se rozhodli nechat odborníkům celou střechu a trochu si odpočinout. Jenže hledat pokrývače 2 měsíce předem nebyl úplně chytrý nápad. Všichni mají práci na rok dopředu. Ve výškách se moc necítíme, a tak jsme hledali, kde jsme mohli. Nakonec jsme objevili pokrývače z nedaleké vesnice, který měl čas.  Začátkem září přijela firma Kasper montovat vazníky a společnosti Evromat jsme zaplaliti zálohu s tím, že do týdne máme materiál na stavbě a vše se doplatí.  Vazníky byly kvůli počasí hotové až za 3 dny a 14 dní na to si páni pokrývači stavěli lešení. Do toho dne jsme stále neměli materiál na střechu. Pokrývači si tedy sami vyzvedli latě, aby vůbec mohli pracovat. Po laťování jsme si ještě rychle vyzdili komín, aby se do střechy už nezasahovalo. Ve smlouvě nám uvedli dokončení prací do 14 dnů a už jsme dopředu tušili, že to nebude možné vzhledem ke spolehlivosti dodání materiálu. A bylo to skutečně tak. Ve smluvený termín byla střecha hotová z 99 %. Měli jsme samozřejmě radost, ačkoliv jsme po pozemku nacházeli hromady železných víček a jeden lahváč i na střeše (asi to mají kluci na rovnováhu). Práce jim šla rychle od ruky, my bychom to dělali možná do teď. 

Tip: Vše domlouvat s velkým předstihem!
  1. Smlouvat o ceně.
  2. Nenechat se odbýt, tlačit na dodání zaplaceného zboží.
  3. Klasická sedlová střecha vyjde určitě levněji!
Reklama

O našem domě si můžete přečist i na www.ubarcidoma.cz.

Náklady

Název položkyCena
Pokrývač
156 500 Kč
Vazníky
163 000 Kč
Krytina+latě+okapy
155 000 Kč
Celkem474 500 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Barunka (13 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Localuck

Localuck17. 1. 2021 7:31:41

Moje osobní zkušenost ze dvou domů valbová a sedlová, že štíty vyjdou dráže než 2 rozřezané patety na nároží. pač cihly 30, lešení 27, omítka 40, dvě dřevěná okna 22 a i podíl na metry podbití vyšly hůře a kdyby ty štíty někdo stavěl za peníze, naskočilo by to téměř o 20t. Takže cena i čas jednoznačně mluví pro vazníkovou střechu

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama