Usazování nosných překladů Ytong

Práce na stavbě u Dana pěkně odsýpá. Konečně přišlo na řadu usazování nosných překladů Ytong. Délky a typy nosných překladů jsou vždy předepsány v projektové dokumentaci. Před usazováním doporučuji kontrolu rovinnosti tvárnic nad otvorem a případné drobné nerovnosti přebrousit.
Inspirace
20. 5. 2019

Příprava před usazením překladů

Minimální délka uložení nosného překladu Ytong je 200 nebo 250 mm na každé straně otvoru v závislosti na délce překladu. U každého otvoru jsme si spočítali délku uložení a pozici překladu na obou stranách vyznačili tužkou. U prvního překladu jsme z jedné strany dozdili tvárnice přesně na místo uložení překladu. Překlad jsme si poté připravili na lešení a nachystali si Ytong zdící maltu. Maltu je nutné nanést na vodorovnou plochu tvárnice pod překladem i na svislou plochu tvárnice vedle překladu. Poté je možné překlad nad otvor usadit a vodováhou zkontrolovat jeho rovinnost ve svislém i vodorovném směru.

Usazování nosných překladů Ytong

Dokončení stěny

Pro dokončení stěny nám zbývalo dozdít poslední tvárnici. Otvor jsme si změřili a tvárnici uřízli přesně na rozměr otvoru. Abychom ji mohli na místo snadno usadit i po nanesení malty, lehce jsme tvárnici ubrousili a poté očistili smetákem. Stejným způsobem jsme postupovali u všech zbylých překladů na Danově stavbě. Přečtěte si, jak probíhalo Zdění obvodového nosného zdiva z tvárnic Ytong. Překlady je nutné ukládat vždy nápisem YTONG v čitelné poloze. Šipky nakreslené na bočních stranách překladu musí vždy směřovat nahoru. Nosné překlady lze ihned po vyzdění zatížit.

Galerie

Hledáte výhodnou cenu?

Pomůžeme Vám se získáním cenové nabídky. Napište co sháníte.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Komentáře