Pak jsem chvíli studoval jak pásek položit jestli na plocho nebo stojato. Nakonec jsem jej umístil na sotojato, protože se pak neprohýbá a není potřeba jej tolik podkládat. Pro vypodleožení pásku jsem použil cihličky zámkové dlažby, které mi zbyly z dříve. Aby nesjížděl z podložení jsem pásek zajistil roxorama. Následně jsem pásek spojil a dle projektu vyvedl šest vývodů pro hromosvod a jeden pro budoucí rozvdnou skříň. Všechny spoje jsem natel gumoasfaltovým nátěrem, který jsem nanesl dle projektu i na vsechny dráty v místě výstupu nad zeminu.
Stavitel0713. 5. 2021 12:33:33
Dobrý den,
beru, že pásek v základech bude FeZn. A potom drát který jde podel zdi nahoru bude taky FeZn a nebo má smysl dávat AlMgSi ?
Je v tom velký rozdíl ? Četl jsem že AlMgSi je o něco lepší, ale nevím jestli ho má cenu dávat a nebo mám použít drát FeZn taky a neřešit to tolik ? Životnost ?
Děkuji.
jirijcz13. 5. 2021 12:59:14
Dobrý den, my jsme to takto neřešili. U všeho jsme se řídili tím co bylo v projektu, takže FeZn. Co se týká životnosti, tak nepochybuji o několikagenerační životnosti, kterou mi zároveň potvrdila firma, která instalovala nadzemní část.
Stavitel0713. 5. 2021 15:49:07
@jirijcz Dobrý den, tak už jsem na to přišel.. Jedině FeZn a nebo nerez ... AlMgSi se nesmí ukládat do prostředí kde působí dlouhodobě vlhkost. Sám výrobce to uvadí v dokumentaci. Takže nikdo do země nedávejte AlMgSi.