Střešní krytina, příčky a přípojka elektro

Autor: Ondřej a Lucka (23 příspěvků)
30. 8. 2017
3 komentáře
Střešní krytina, příčky a přípojka elektro
Příspěvek stavebníka
Konečně na nás přišla řada a pětičlenná parta se pustila do střešní krytiny. Nakonec jsme po velkých rošádách mezi jednotlivými výrobci a druhy zvolili pálenou tašku Tondach Figaro glazura amadeus černá. Pro náš sklon střechy si krytina vyžádala dodatečné podbednění tašek OSB deskami z důvodu rizika zafoukané vody.

Fólie byla použita Tyvek SOLID. Pracovalo se převážně o víkendech a pro nás to znamenalo moc se nemotat v domě a nechat řemeslníkům prostor pro jejich počínání. Snažili jsme se alespoň sem tam něco podat a manželka navařila oběd, aby měla parta energii na práci. Se vším všudy zabrala střecha cca 4 víkendy, jelikož stavebniny dodaly na začátku málo OSB desek a byly také největší pařáky zrovna, když se střecha dělala. Aby se nemusely tašky tahat na střechu růčo, zajistil jsem našeho super jeřábníka a ten nám ulehčil za pár stovek práci a chlapům vytahal palety pěkně nahoru. Když byla střecha hotová, pustili jsme se do zdění příček a zde jsme narazili na dost nepohodlných věcí. Zdili jsme z příčkovek o tloušťce 115mm. Zaprvé jakákoliv nerovnost s podkladu (zakládacích tvarovkách neusazených rovně) se v dalších patrech už jen sčítá a horko těžko rovná. Poloviční formát 2DF-LD k prvku 4DF-LD je nižší skoro o centimetr a vznikají mezery, které je nutno vymaltovávat. Lepidlo od KM Bety ZM 921 prostě nedrží. Ačkoliv jsme dodrželi pracovní postup sebevíc, stačilo rovnat tvarovku o patro výš poklepem paličky do strany a odskočila tavorvka pod ní... To by se třeba u porobetou nestalo, tam ukopnete spíš sihlu než spoj. Jak rostou patra, postupně se příčky zpevňují ale mám velké obavy, až budeme např kroužit elektro krabičky aby se příčka nerozpadla. A to jsme tvarovky oprášili, posléze i máčeli aby nevysávaly rychle vlhkost z lepidla atd. V jednu chvíli jsme mysleli, že budeme průběžné kanálky ve zdivu ještě armovavt roksorem a zalévat řidkým betonem ale po pár pokusech jsme od toho upustili, je to moc pracné na hutnění :) Nyní máme příčky téměř hotové, chybí jen poslední šár, do kterého musíme vyřezat otvory pro instalace a VZT průduchy nad dveře do obytných místností a bude hotovo. V mezičase jsme konečně vyzdili antoníček a přivedli 235 metrů kabelu k pozemku. Už jen chybí revize a voalá, budeme připojeni. Také jsme objednali okna a ikdyž jsou zaplacená, máme dodací termín až na říjen a ještě se ani neozval nikdo na zaměření... tak snad to dopadne a budeme mít v říjnu konečně uzavřený dům. Příště bude článek o realizaci zpětného spoje, zateplení základů a snad i oknech.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Ondřej a Lucka
Ondřej a Lucka (23 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

Vojtech23. 5. 2018 7:30:28

Dobrý den, mohu se zeptat jak a s kým jste řešil problém s lepidlem ZM 921? Momentálně dokončuji dům a narazil jsem na to, že lepidlo se přetrhne ve spáře. Nejedná se o to, že by nedrželo na cihlách, ale praskne uprostřed a na obou cihlách zůstane část.
Děkuji za odpověď.

Ondřej a Lucka

Ondřej a Lucka26. 10. 2017 18:45:15

Zdravím,

plocha střechy 194,88 metrů čtverečních
Figaro 11 provedení glazura Am. černá (71), laťování: 370 mm
sleva na keramické prvky byla pouze 10+20 na základní tašku a ostatní (hřebenáče, půlky) byla sleva 10%.
Celkem 113.724,75,- Kč bez DPH + příslušenství (příchytky, větrací pás, Tondach fólie...) dalších 23.832,- Kč bez DPH... to bylo bez latí. Nakonec to vzal na sebe střechař a vyšlo to na 194.555,- bez práce veškerý materiál... ale to jsme podbíjeli celou střechu OSB deskami takže cena vč. latí, OSB, fólii jsme nakonec použili Tyvek Solid, je to včetně protisněhových háků, kterých je na střeše cca 360ks a klempířiny (okapnice, háky - bez žlábků) pokud mohu poradit, dejte si napočítat vazníky na vyšší zátěž-resp. počítejte při zadání do výroby s každou eventualitou, protože nám udělaly čáru přes rozpočet ty OSB desky, které si vynutil bezpečný sklon pro tyto tašky, který je 30 stupňů, bohužel naše střecha má jen 25, tak jsme museli provést podbednění a teď už máme přitížení konstrukce na hraně jelikož budeme věšet ještě parotěs z OSB a pak teprve SDK.

Valec24. 10. 2017 18:15:30

Dobrý den, příští rok plánuji střechu s touto krytinou. Můžu se zeptat jakou cenu případně slevu Vám nabídli v Tondachu? Díky

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama