Stavba vysněného krbu a vyhřívané pece

Autor: Slíva (3 příspěvky)
6. 1. 2017
4 komentáře
Stavba vysněného krbu a vyhřívané pece
Příspěvek stavebníka
Zdravím všechny svépomocníky, už jako malý, když jsme jezdili s našima na hory, se mi vždy líbila vyhřívaná pec! A od té doby to bylo v plánu hned jak budu velký.

Před pár lety, když jsem koupil baráček v naší vesnici, vedle našich, protože nikam jinam než do naší vesnice bych nešel, se začal uskutečňovat můj sen. I když už od začátku jsem si řikal, že stavba takového krbu s vyhřívaným ležením pomocí kouře bude docela nákladná záležitost, vzal jsem to tedy do svých rukou, jakožto projektanta a trochu jsem tu vyhřívanou pec upravil. Jakožto projektant topení jsem musel mít v baráčku všechny topné zdroje, které existujou, protože bez toho to prostě nejde. A tak, když přišel čas na topení, protože jsem RD rekonstruoval téměř celý, tak jsem už fakt musel začít kreslit topení i nas svůj RD. Kovářovic kobyla..... to prostě platí. Akumulační nádoby, kotel na dřevo, solární panely na přitápění, tepelné čerpadlo vzduchu/voda, rekuperace vzduchu a pak ten vysněný krb s vyhřívaným ležením. Protože v poslední době se do RD dává jen podlahovka, říkal jsem si, že když natahám i podlahovku do toho ležení, budu ji mít vlastně nahřátou furt, i když nebudu topit v krbu, a už to jelo, základy pod krb, nákresy jednotlivých desek krbu, ležení, cihly, krbová vložka z bazaru s teplovodním výměníkem asi 15kW. V konečné fázi to dopadlo, tak jak to dopadlo, porovnejte sami podle fotek. Já jsem nadmíru spokojen. A ta má vyhřívaná pec... topí tak, jak jsem si představoval.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

Petr Vlach3. 1. 2019 16:37:37

Zdravím Vás, čeká mně na chatě něco obdobného, tak bych se chtěl zeptat, zda ste použil pro obestavbu speciální kamnařské zdící hmoty, nebo klasiku. Pokud klasiku, tak jestli se Vám neprojevují nějaké trhliny na obezdívce, atd.
Děkuji za odpověď a jinak krásná práce!

Slíva7. 1. 2017 14:02:40

díky za komentáře. deska samozřejmě svůj okruh má. ale jede na stejný teplotní spád jako podlahovka, takže teplotu zvyšovat nelze, pouze průtok topný vody můžu štelovat.

Pavel

Pavel7. 1. 2017 10:52:30

Filigranske reseni. Ma ta deska samostatny okruh, aby slo na nibzvednout teplotu dle pocitu?

Piroti

Piroti6. 1. 2017 21:10:22

To je nádhera, klobouk dolu...

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama