Nejdříve jsme se postarali o izolaci. V místě kde bude obvodové zdivo, jsme základovou desku natřeli penetračním nátěrem. Na nátěr jsme nalepili ípu a můžeme se pustit do zdění. Zvolili jsme tedy celkem standartní postup.
Prodejce, u kterého jsme koupili zdící materiál nám vyšel vstříc a vše nám uskladnil. My tak můžeme navážet materiál , který právě budeme potřebovat. Proto jsme nejprve navezli obvodové cihly (40 CB) a mohli se pustit do práce.
Firma Wienerberger (výrobce porothermu) nabízí v ceně cihel založení první řady cihel zdarma. Toho jsme samozřejmě využili, protože naše deska nepatří mezi ty nejrovnější. Technik od Wienerbergu, pomocí zakládací soupravy a nivelačního přístroje založil jen zdící maltu. Nedoporučil nám zakládat na vrstvu malty, která byla v některých místech vysoká i 6cm. Proto jsme raději počkali do druhého dne, aby malta zatvrdla. Do malty jsme přidávali cement, abychom zvětšili její pevnost.
První řadu cihel jsme už další den zakládali sami na lepidlo.
Použili jsme špagát, hřebenovou stěrku a mrazuvzdorné lepidlo. Zdění jsem samozřejmě nechal na zedníkovi, kterému jde práce přece jen od ruky. Během pár dnů byly hotové čtyři šáry a my museli vyměřit místa, kde budou okna. Bez nich by to bylo v domě poněkud ponuré a tmavé.
Víťa a Káťa25. 4. 2010 0:00:00
Cenově nám cihly z porothermu vyšly stejně jako od Heluzu, tak jsme se raději rozhodli myslím si pro lepší kvalitu. Od Heluzu jsme si vzali pouze komínový systém, protože Porotherm komníny nedělá. Cihly jsme kupovali v Českém Těšíně,protože nám tam udělali supr nabídku. Je lepší poptat více stavebnin - co stavebniny tak byla jiná nabídka (rozdíly i 30 tis. na stejný materiál). Do Těrlicka to máme z Těšína 15km, což není zase tak daleko.V.