Vytýčení stavby a napojení vodovodní a elektrické přípojky

Autor: Víťa a Káťa (15 příspěvků)
29. 11. 2009
2 komentáře
Vytýčení stavby a napojení vodovodní a elektrické přípojky
Příspěvek stavebníka
V květnu 2009 jsem si podal žádost na SmVaku o připojení  vody k vodovodnímu řadu. Zanedlouho se ozvali a domluvili si termín vytýčení a napojení. Nejdříve se přijeli podívat na místo napojení a přesně určili pomocí přístroje, kudy řad vede a jeho hloubku. Sprejem místo označili. Museli jsme vykopat jámu 1x1,2m velkou a 1,5m hlubokou. Na potrubí jsme narazili, museli jsme jít až 20cm pod něj. Po vyhloubení jámy jsem řad očistil  a domluvil s vodaři termín napojení.

Abych věděl, kde přesně vyvést přívod vody do domu, nechal jsem si vytýčit stavbu na stavební lávky. Vytýčení trvalo cca 2 hod a zaplatil jsem geodetovi 3500Kč. Poté jsem už přesně věděl kudy přivést vodu do domu a prodloužil jsem výkop vodovodní přípojky už přesně do míst kudy povede voda ze základové desky. Vodaři  přijeli přesně ve stanoveném termínu a provedli napojení na řad. Napojení mám sice na cizím pozemku,  ale hodiny už jsou umístěné  na obecním. Jiná možnost napojení nebyla možná, tak jsem to musel řešit pomocí věcného břemene. Naštěstí mi soused vyšel vstříc a žádné problémy  nám  nedělal. Vodaři měli napojení hotové do 1 hod a nám už jen stačilo výkop zaházet. Hned jsem měl dobrý pocit, když jsem na pozemku otevřel ventil a voda tekla. Bez ní se totiž staví dost těžce. Připojení na řad máme  pomocí tubusového odečítacího vodoměru , který je pro odečítače veřejně přístupný. Hlavně se nesmí zapomenout při položení vodovodní hadice na drát pro budoucí zaměření přípojky. Některé PVC hadice tento drát mají už v sobě zaveden ,ale jsou dražší. Já jsem použil hadici bez tohoto zaměřovacího drátu a zaplatil jsem za  60m 3500 Kč. Drát jsem do výkopu položil zvlášť.V místě vývodu vody v základové desce jsem použil PVC trubku průměru 150mm a skrze ní protáhl vodovodní hadici a voda byla na místě. Začátkem  června jsem dokončil elektrickou přípojku. Museli jsme prodloužit výkop o 40m až ke sloupu elektrického vedení. Ostatní už provedli elektrikáři. Musel jsem ještě vyhloubit jámu na umístění rozvaděče, ve kterém mám umístěné hodiny. Celkem jsem za elektropřípojku zaplatil 60 000Kč. Elektrickou přípojku jsem musel zaplatit celou sám, protože ji mám delší než 50m. Stavební rozvaděč jsem sehnal za 1500Kč, ze kterého proud odebírám pro stavbu. Ještě před napojením jsem musel nechat přípojku zaměřit pro ČEZ geodetem – 2200Kč. Koncem června 2009  jsem přípojku vody a elektřiny dokončil. Můžu konečně s klidem do země kopnout.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Víťa a Káťa
Víťa a Káťa (15 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Víťa a Káťa

Víťa a Káťa6. 12. 2009 0:00:00

Mám přípojku v mědi CYKY 4B*10mm2 (jistič 25A) a tady je ta cena asi o něčem jiném.

Víťa a Káťa

Víťa a Káťa1. 12. 2009 0:00:00

60000Kč jsem zaplatil za kompletní přípojku - bez výkopových prací( nejdražší je kabel). Firma si chtěla vzít minimálně 80 000Kč,ale mě to dělal známý,proto jsem to měl levnéjší. Ale ten kdo tu přípojku dělá, musí být smluvním partnerem ČEZu -tak pozor na to!Jinak tě nemusí ČEZ napojit.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama