Ihned po nezbytné úvodní registraci si mohli stavebníci prohlédnout cenovou nabídku, kterou jsme na strop dostali ve Stavebninách DEK spolu s jejich katalogem. Jednou z položek katalogu byl také testovaný MIAKO strop bez nadbetonávky vyráběný společností Wienerberger.
Účastníkům workshopu jsme ukázali oba typy MIAKO vložek, které jsme pro názornost ještě usadili vedle sebe, aby byly rozdíly mezi nimi patrné na první pohled. Oba typy MIAKO vložek stavebníkům představil Ivo Petrášek, se kterým jsme o nich podrobně mluvili už v minulém dílu.
Svépomocní stavebníci si nenechali ujít ani možnost otestovat hmotnost obou keramických vložek. Pavel Tesárek jim prozradil jaký je postup při testování stropu a nad jakou místnost během workshopu připravíme stropní konstrukci tak, abychom ji mohli před přítomnými návštěvníky poskládat.
Sestavení stropní konstrukce bez dodatečné nadbetonávky
Stropní konstrukci bez dodatečné nadbetonávky jsme se rozhodli sestavit nad místností sousedící s garáží. Tato místnost má plochu přibližně 15 m2. Prvním krokem bylo přesné rozměření POT nosníků na osovou vzdálenost předepsanou v kladečském plánu. Tento plán vám společnost Wienerberger při nákupu stropní konstrukce vypracuje zcela zdarma.
Ukládání MIAKO vložek bez nadbetonávky
Poté jsme už mohli začít s ukládáním MIAKO vložek bez nadbetonávky. Všichni účastníci workshopu měli možnost na vlastní oči sledovat, kolik času zabere příprava stropu jedné místnosti. Z bezpečnostních důvodů se ale přesunuli do vedlejší místnosti nebo na strop garáže.
Práce s MIAKO vložkami byla rychlá a přesná. Skládání MIAKO stropu proběhlo bez komplikací, a to i přes vyšší hmotnost samotných vložek. Sestavit strop nad testovanou místností jsme stihli za necelých 30 minut. A posléze jsme mohli pokračovat i v dalších částech domu.
Účastníky workshopu také zajímalo, jak svépomocí vytvořit třmínky pro výztuž věnce. Rozhodli jsme se jim ukázat svépomocný nástroj, který jsme sami vytvořili. Stavebníky nejenže zaujal, ale chtěli si ho sami vyzkoušet.
TIP: O přípravě MIAKO stropu bez nadbetonávky se dozvíte víc v předchozím článku. V příštím videu se dozvíte, jak připravit stropní konstrukci na betonování.
Otázka
Co říkáte na možnost sestavit strop bez nutnosti nad ním dodatečně betonovat? Své příspěvky pište prosím do komentářů.