1. Připravíme si základní potřeby – větve, vázací drátek a nůžky nebo kleštičky.
Reklama
2. Několik trsů větví - v našem případě větve břízy - poskládáme na sebe a omotáme je vázacím drátkem. Oba konce pak spojíme do tvaru kruhu. K věnci potřebujeme dvě velikosti – vnitřní a vnější část.Velikost věnce záleží jen na vás.
Reklama
3. Velikost věnce záleží jen na vás. Kruhy mezi sebou propojíme opět vázacím drátkem.
Reklama
6. Nyní libovolně propleteme větve mezi cibulovinami tak, abychom vyplnili prázdné mezery. Výhodou břízy je, že její větvičky lze lehce tvarovat.
7. Prostor mezi větvemi můžete vyplnit mechem, nebo nechat tak, jak je. Pokud máte, obtočte věnec kočičkami. 8. A nyní jdeme zdobit. Na věnec přijde vše, co máte rádi. V našem případě to jsou peříčka z perličky, která vypadají velmi efektně, dále malé cibulky sazečky a šišky. Pokud chcete, přidejte na oživení mašličku. Vše připevníme tavící pistolí.
9. Jak květinářka radí, je lepší nad umistováním příliš nepřemýšlet, ale zdobit intuitivně. Také nahodilost a nepravidelnost však má svá pravidla. Věnec by měl působit vyváženě, když je na jedné straně více věcí, měla by být druhá strana nějak yvážena – například barevně. Aby vám věnec vydržel, je dobré jej na noc dávat za okno ven, nebo ho nechat venku rovnou. Čím vyšší teplota, tím cibuloviny rychleji odrostou. Mech drží vlhkost na cibulovinách, takže je stačí jemně rosit několikrát týdně. Tento věnec pro vás připravila Zuzka z květinářství greenDECOR.
O autorovi

Jana Kouřilová (94 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Reklama
Reklama
Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...
Reklama
Reklama
Zajíčkovi13. 6. 2016 13:29:20
Pěkná inspirace, trošku mi to připomnělo kokedamy - bylo by super, kdyby se tu také objevil nějaký návod. Sezónní rady a recepty (třeba tohoto typu: http://www.prodetox.cz/3-jarni-recepty/) se vždycky hodí, chtělo by to něco na léto! Nemůžu se dočkat!