Stavební bouda a kadibudka

Autor: mirek a eva (3 příspěvky)
21. 9. 2015
2 komentáře
Stavební bouda a kadibudka
Příspěvek stavebníka
Než bude hotový projekt na stavbu domu, pustili jsme se do postavení nejdůležitější věci na stavbě: kadibudky (a stavební boudy). Ještě v červnu 2010 jsem odstranil uliční kotovicovou zeď, šamotky schoval na krb a začal kopat poslední základy a odpady. Lopata a krumpáč.

Z rekonstrukce bytových jednotek kolejí jsem si odvozil dřevotřískové desky, desky z postelí (plotny), sehnal pevné plastové folie, koupil několik větších latí-střechovice(6x4cm), sehnal sedátko na wc, půjčil sponkovačku, koupil vruty, panty a vodováhu, vzal kotoučovou pilu+ přímočarou pilu, dvě prodlužky a hlavně přítelkyni (dnes manželku) a ještě nějaké drobnosti jako staré dveře a koupil jsem kvalitní vrtačku Narex 1000W a šlo se stavět boudy. Všechno trvalo několik dní, popíši to však současně. Kadibudka byla postavena jako vysoká čtyřnožka na cihlách, oplátována dřevotřískou, obalena gumovou folií a uzavřena starými dveřmi. Zamykalo se závlačkou. Trochu málo místa bylo na stání uvnitř, chtělo by to větší plochu mezi dveřmi a posedem. Že se má vykopat jáma pod posedem, která se průběžně zasypává snad nemusím rozepisovat. Následně se srovnal terén pro plochu stavební boudy, po obvodu se vyskládaly cihly do vodoroviny. Bouda bude přimklá k sousedově zděné garáži, tak stačily tři strany. Na cihly se postavil rám stěny, k tomu se přidaly rámy dalších stěn, pak se vše zavětrovalo (aby si konstrukce nelehla, hlavně u zdi souseda). Celkové zpevnění bylo dosaženo oplátováním desek z postelí (dřevotříska), které tvořily stěny. Ušetřily se tak nemalé peníze za kupování desek. Stříšku tvořily plotny ze dna postelí a musím říct, že tam vydržely několik let. Celé stěny a střecha se pokryly plastovými pásy z nějaké odolné gumy (dar od příbuzných), až po zem, nejdříve se přisponkovala a pak se latěmi zpevnilo přichycení. Nesmí chybět visací zámek. S přítelkyní jsme zjistili, že pro nás neplatí staré rčení dvakrát měř a jednou řež, ale „Dvakrát měř, dvakrát řež!“ Nářadí jsem měl od svého otce, nějaké další nářadí od otce mé přítelkyně, dokonce jsem našel kvalitní nářadí pod haldami plachet na samém pozemku, takže se ušetřilo. Bouda nebyla nějak hezká, ale mohlo se schovat nářadí pod zámek, schovat se proti dešti a bylo kde se převlékat. Začal červenec 2010.

Náklady

Název položkyCena
dřevo a kovo
500 Kč
benzín, ale ten už nebudu uvádět
200 Kč
vrtačka Narex 1000W(hlavně míchání a na vruty a na věky)
5 000 Kč
Celkem5 700 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
mirek a eva
mirek a eva (3 příspěvky)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
mirek a eva

mirek a eva21. 9. 2015 15:16:26

Fakt nespadla, ani se nekymácela. Dodnes(5 let). Letos jsem ji rozšrouboval(vruty), vydláždil podlahu a znovu složil v trochu menším rozměru, s okýnkem a budu ji pokrývat palubkami, ale je ze stejných desek a trámečků. jen dva podlahové byly uhnilé a jedna střešní plotna prohnila. Ona bouda byla ve výsledku díky dřevotřísce přiměřeně těžká a dobře oplátovaná, takže ji vítr nemohl podfouknout a navíc nestojí sama na kopci, je v závětří garáží sousedů z obou stran. vrtačka EVP 16K, tehdy bohužel otáčky jen jedním směrem.

Valec21. 9. 2015 14:22:42

Ahoj Miro, neuraž se, ale vypadá to, že tvou stavbu ohrožuje každý větší vítr :-) . Myslím to v dobrém - vždycky je něco poprve a až ti vichřice odnese tuto, postavíš další boudu s větším elánem. Stejně tak to mám já. Narex je super značka. Já koupil 20 let starou za 2500. Toto nářadí si neuvěřitelně drží svou cenu.