Povrch, na který lepíme izolační desky je nutné očistit a maximálně zbavit prachu. V případě horší soudržnosti povrchu nám může pomoci i penetrace. „Pro lepení máme dobré zkušenosti s klasickými lepidly i PUR pěnami. Záleží na zákazníkovi, čím se mu budou polystyrenové desky aplikovat snadněji, nebo co je pro něj dostupnější“ doplňuje Karel Sedláček.
Hloubka zateplení, by měla být v ideálním případě 80cm pod budoucím terénem. V případě jílového podloží je vhodné zateplení provést hlouběji. Jsou naopak místa, kde z důvodu terénu nebo okolní zástavby není možné zateplení provést tak hluboko a zateplení provádíme do maximální hloubky, kterou nám taková stavba dovolí. Izolační desky se při zateplování základů (pozemní části) nijak nekotví, ani je není nutné povrchově upravovat. Stačí je později pouze zahrnout štěrkem nebo zeminou. Vhodné je například doplnit před izolační desky nopovou fólii a poté provést terénní úpravy kolem domu. Desky můžeme ovšem kotvit v nadzemní části, ovšem zpravidla ve výšce 30cm nad povrchem, kde většinou končí hydroizolace. Jinak by mohlo dojít k jejímu porušení a tím pádem znehodnocení funkčnosti.
Při stejné šířce zateplení soklové části domu a fasády nemusíme následně používat zakládací profily. Založení fasádního zateplení lze použít přímo na dokončeném soklu. Vyhneme se tak, jakýmkoliv možnostem tepelného mostu a následné nanášení lepidla a perlinky provedeme v jednom kroku.
gaba3. 5. 2017 20:44:44
Pokud je fasádní izolace jiné tloušťky než soklová, měla by být mezi izolanty použita soklová zakládací lišta, nejlépe plastová, hliník je příliš velký tepelný most. Líbí se mi např. tahle http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/zalozeni-etics-bez-kompromisu-zalozeni-na-kterem-se-da-stavet/ - má již integrovanou tkaninu a má okapový nos.