Garážová vrata a žaluzie, úprava terénu

9. 6. 2015
Inspirace
Žádné komentáře

Na začátku roku jsme začali boj s firmami, které instalují předokenní žaluzie a garážová vrata. Začalo to dopisováním, telefonováním a cílem byla nejlepší kvalita za adekvátní cenu.

Zvolili jsme žaluzie Z93 s dálkovým ovládáním a se senzory na vítr a slunce. Jako nejlepší jsme vyhodnotili firmu Lomax.  Měli dobře řešené detaily (především nám nic nezamlčeli), v případě seřízení a oprav dorazí během dne, což víme od sousedů. Volba byla jasná, jen cena šílená. Od počátku bylo našim cílem srazit cenu a k tomu jsme využili další dvě firmy. Cenu jsme srazili na námi přijatelnou a po podpisu smlouvy proběhla příprava boxů a vrat do čtrnácti dnů a nyní jdeme na popis práce.

V pondělí ráno dorazily dvě partie. Dva chlapi na vrata a dva na předokenní rolety. Chlapi od vrat měli za dvě hodiny hotovo. S přípravou boxů na předokenní rolety bylo více práce (na celý den). Celé dopoledne nás provázeli hlášky typu: „Jožo, kunu“ (v překladu Josefe, podej mi akuvrtačku), „Pajo, zebru“ (Pavle, přisuň mi žebřík) a spousta podobných, díky kterým se smějeme ještě dnes. V podvečer měli kluci vše hotové a ještě nám pomohli naistalovat zpět kusy OSB desek, které chránily rámy oken před deštěm. Prostě super den.

Ještě toho rána jsme s manželem zvládli vybetonovat podlahu v garáži a sýpce.

Další den jsme se vrhli na úpravu terénu a konečně jsme rozhrnuli hroudu hlíny před domem a alespoň trochu dorovnali pozemek. Tak trochu jsme udělali čáru přes rozpočet místním dětem, které nehledě na počasí sjížděli hroudu po zadku (maminky museli mít radost). Okna nám děti za trest nerozbily, takže to u nich asi máme v pohodě :-). V příštím článku se budeme věnovat podlahovému topení. Zdar a sílu všem stavebníkům přeje Míša a Radek

Náklady

Celkem 0 Kč

Galerie