Zateplení stropu

Autor: Miras (15 příspěvků)
Kategorie: Zateplení fasády
3. 2. 2015
12 komentářů
Zateplení stropu
Příspěvek stavebníka
Další etapou bylo zhotovení konstrukce stropu z hliníkových profilů, zateplení stropu a pokládka podlahy na půdě. Ještě před nahazováním omítek jsem vynesl na půdu 200m2 desek z dřevotřísky, aby mi to dole nepřekáželo.

Ty mi sehnal kamarád za 4tis.kč takže skoro zadarmo. Nakoupil jsem veškerý materiál co byl třeba. Nejprve mi kamarád pomohl pomocí šláufky udělat rovinu pro UD profily a následně společně přivrtaly na zeď.

Předtím jsem nalepil molitanovou pásku(neznám přesný název) na zadní stranu UD profilu co přijde na zeď. Zbytek už nebyl problém a CD profily jsem montoval sám, byla to hračka. CD profily se poté přivrtaly pomocí per ke trámům. Výška místností je 2,55m. Poté jsem rozmístil vatu Isover, pod trámy se vešla tloušťka 20cm, mezi trámy 14cm. Kvůli perům, který tam překážely to byla práce za trest.

Mezi vrstvami jsem do všech místnosti roztahal kabely na stropní osvětlení. Zbyl mi ještě nějaký EPS a perlit, tak jsem dával všude EPS 5cm, aby byl zárověn s výškou trámů. Poté jsem pokládal desky, dělal jsem 2vrstvy, takže síla podlahy je 4cm. Zbylý prostor kolem pozednice jsem vyplnil vatou. Celková šíře stropu je 44cm včetně SDK. Pak bylo potřeba namontovat půdní schody.

Reklama

Nejprve jsem sehnal od táty 2 trámy na 2 schody, které jsem uchytil ke trámům. Poté jsem je obložil včetně průchozího otvoru palubkami, které mi zbyly ze střechy. Pak bylo třeba natřít palubky a žebřík. Tuto etapu jsem dělal během prosince, nezbývalo než se modlit, aby bylo brzy teplo a mohlo se začít štukovat, o tom zas příště :-).

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Miras (15 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Homzík a Domísek

Homzík a Domísek10. 3. 2016 8:25:31

Já byl velice spokojen. Nástvace jsem navrtal sám za dva večery. Snažil jsem se to dávat do roviny, ale trošku nesprávným způsobem (chytal jsem se každého krovu zvlášť což je pitomost), takže to vesměs nemělo smysl. Dá se říct, že když to tam nastřílíte od oka, tak to pak, jak říkáte, dorovnáte tim třmenem. Pochopitelně tam nesmí být nějaké výraznější rozdíly, tak aby se vám tam ten třmen ještě vešel :). Vzdálenost záleží jak chcete mít hustý rošt, já už si to nepamatuju, ale dělal jsem rošt podle technického listu pro škminy od Rigipsu (něco kolem metru?). Vatu jsem jistil drátem, ten se mezi nástavci tahá výborně, jinak by tam vata delší dobu nedržela. Na ty packy jsem to vždy napíchnul, chvíli to drželo, rychle vyvázal a voalá :), nikoho jsem k tomu nepotřeboval, zvládl jsem to sám. Jediné co bych dnes udělal jinak je parotěska, určitě bych už NIKDY nepoužil tu hliníkovou, těžkou, neohebnou mrchu. Jinak pár fotek najdete u mého článku
http://www.svepomoci.cz/stavba-domu/dokonceni-stavby/3549-zatepleni-strechy.html

Jana a David9. 3. 2016 20:10:15

Honzo, chtěl bych se Vás zeptat na zkušenosti s nástavcem Rigips. Byl jste s tímto řešením spokojen? Uvažuji o něm, předpokládám, že jeho použití může vyjít levněji než jedna vrstva roštu z profilů, a určitě je to řešení rychlejší.
Držela pod ním druhá vrstva vaty spolehlivě? Ploška nástavce se mi zdá poněkud malá...
V jaké vzdálenosti od sebe jste nástavce umisťoval? A nebyl problém s jejich chycením do roviny nebo to lze případně dorovnat stavěcím třemenem?
Děkuji za info, David

Homzík a Domísek

Homzík a Domísek6. 2. 2015 12:28:42

Já používal krokvový nástavec od Rigipsu.
http://www.rigips.cz/literatura/krokovy_nastavec/index.html#1
Není sice nejlevnější, ale výrazně eliminujetetak množství děr v parotěsce a počítam že to vyjde levnějš než dvojitý rošt. Eště mi jich pár doma zbylo a klidně vám je daruji :)

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka6. 2. 2015 6:15:24

Ahoj.

Když už dvojitý rošt, tak nepoužívejte křížové spojky! Použijte stavěcí třmen 35 mm, který před montáží do nosného CD podlepíte páskou Jutadach TPK Super.

Rozhodně nedoporučuji dělat SDK strop v ploše a příčky dozdívat pod SDK. Jsou s tím samé problémy, jak je napsáno v příspěvku 1Pepino.

Já jsem dával fólii přímo na CDéčka + Jutadach TPK super a pro instalaci bodového osvětlení jsem použil plechové boxy:

http://www.svepomoci.cz/stavba-domu/hruba-stavba/3862-sadrokartonove-stropy.html

Stavbě zdar.

Lukaso & Market

Lukaso & Market6. 2. 2015 5:45:13

Taky přemýšlím o tom dvojitém roštu s parozábranou uprostřed jen bude náročné na práci udělat tu folii mezi dva rošty a pečlivě utěsnit.
jen ten system bych dal křížovou spojku na dvojitý rošt a oblepit páskou (Utěsnil):D bude tam prostor i na případnou změnu osvětlení. Ale zase, udělá se to jednou a bude klid.

1pepino5. 2. 2015 21:41:58

Parozábranu jsem řešil s p.Ryplem z fi.Juta. Dával jsem fólii mezi SDK a CD. Doporučuji vám se sním spojit. Je to velice ochotný pán.
Zde je jeho stanovisko:
Pokud použijete skutečně Jutafol Reflex N 150 přímo pod desku SDK a nad tepelnou izolací nebude žádná vrstva jež by omezovala možnost odparu, (přičemž v interiéru nebude složitější klimat než max. 21°C a 50% vlhkost, a stavba není ve vyšší nadmořské výšce jak 400 m.nm.) pak skutečně lze parozábranu provést bez těsnění vůči pronikajícím vrutům. U koupelny to však bude nutnost a to páskou Jutadach TPK SUPER, nalepenou na parozábraně (nikoliv Jutafol SP 1 mezi parozábranou a CD profilem). V obou případech však bude problém v tom, že pak do desky SDK nelze zabudovávat prvky inž. sítí, zejména bodová svítidla, a vzhledem k tomu, že příčky mezi místnosti nemohou při běžné situaci procházet parozábranou, bude problém s akustikou mezi místnostmi (CD profily DESKY SDK budou procházet nepřerušeně z místnosti do místnosti). Do koupelny doporučuji zároveň použít odtahový ventilátor. Pokud však objekt bude mít rekuperaci, je páska Jutadach TPK SUPER na parozábraně nutná pro všechny místnosti bez ohledu na interiérový klimat. A to z důvodu vzduchotěnosti.

Peťan a Žužlik

Peťan a Žužlik5. 2. 2015 15:11:20

Já bych to s tou parotěskou zase nepřeháněl... Kolik toho vzduchu tak asi projde těmi vruty, které jsou v deskách napevno a ještě zatmeleny? Ten polyš a desky hned na vatu je opravdu špatné řešení. Chápu, že chce člověk zdělat co má, ale ne vždy to má smysl

Ondřej Ženíšek5. 2. 2015 14:53:07

Například dvojitým roštem a tím vznikne instalační mezera např.na el. kabely.
http://www.stavebnictvi3000.cz/obr/clanky2/2009/1_tart_3.jpg

Martin a Petra

Martin a Petra5. 2. 2015 14:11:29

Ahoj,
omlouvám se, že se motám do diskuze, ale chtěl bych vědět od Lukasa, jak jinak umístit parozábranu, aby se neprovrtala při instalici SDK desek?

Díky
Martin

Lukaso & Market

Lukaso & Market5. 2. 2015 8:43:44

No koukám že parozábrana se bude dávat zespodu na CDprofily a jak ji dobře zalepíte tak ji stejně provrtáte cca 3000 tisici šrouby a bude z toho cedník :( nebo to budete dělat jinak?

Jiri Prokop3. 2. 2015 19:51:54

Polystyren na vatu a jeste zaklopit deskama to neni moc rozumne reseni. Vata by mela "dychat", spravne se ma zaklopit difuzni folii, na ni rost kvuli mezere na odvetrani a pak teprve desky

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka3. 2. 2015 9:49:05

Pěkná práce.

Akorát to nejsou hliníkové profily, ale zinkovaný plech.

Parotěsku nepodceňujte a udělejte ji pečlivě.

Stavbě zdar.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama