Pokračování stavby

Autor: Tomáš a Klárka (5 příspěvků)
24. 12. 2014
6 komentářů
Pokračování stavby
Příspěvek stavebníka
No, abych se přiznal, při mém zaměstnání řidiče kamionu bych nedal stavět svépomocí.

Po delším hledání stavebníka na internetu, mi poradil dobrý známý jednoho, který je opravdu spolehlivý a co slíbí dodrží. Zavolal jsem mu, domluvil první zálohy a mohlo se začít. Jelikož jsem musel odjet pracovně pryč, svěřil jsem úkol fotografovat postup stavby mé drahé polovičce, což neudělala. Proto vkládám pár fotek tak trochu s křížkem po funuse.

Myslel jsem si, že malí drobní podnikatelé v obci s bagříkem či nákladním vozidlem mě nenatáhnou, dal jsem staviteli na ně kontakt. No, jeden mu spočítal, že na vykopání pásů bude pracovat UNC 25 hodin. Nechal jsem všechno na staviteli. Ten je hezky srovnal do latě a poslal do......víte kam. Sehnal si svého člověka, co výkopy zvládnul za 8 hodin a i s dovozem bagru to stálo méně než kdybych si to nechal kopat od skoro sousedů.

Na základech se nešetřilo, vše se zdárně kontrolovalo projektantem a stavebním dozorem, který jsem chtěl mít.

Reklama

Stavělo se v písku, proto se nešetřilo na betonu, i když se nemuselo. Pásy do hloubky 100 cm, šířky 60 a deska místo plánovaných 10 je silná 20cm. Pod desku padlo 60 tun makadamu a železem se také nešetřilo.

Po stavbě obvodovek a vylití věnců se nechala dovést střecha a začalo se makat nahoře. Zalaťováno je, tašky jsou z půli na střeše.

Dnes je 19.12 a zítra mají dodělat zbytek střešní krytiny a namontovat okna a dveře.Pak vše nafotíme a odešleme bance, aby konečně pustila nějaký chlu z hypotéky.Protože peníze docházejí a musíme pokračovat dál uvnitř, abychom se mohli na jaře stěhovat :D.

Reklama

Náklady

Název položkyCena
Základová deska,odpady, zemní a výkopové práce, hrubá stavba, střecha, okna a dveře
600 000 Kč
Celkem600 000 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Tomáš a Klárka
Tomáš a Klárka (5 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

Miloš17. 1. 2015 10:29:59

Dobrý den,
mohu se zeptat jaký typ cihel Porfix to je?

Děkuji

Tomáš a Klárka

Tomáš a Klárka27. 12. 2014 13:51:38

Pane Ondro.
Když se rozhlédnete po novostavbách, uvidíte že se i Porfix používá docela hodně.Samozřejmě, ten co má v kapse 3-4 miliony neřeší z čeho bude stavět a nechá se ukecat firmama o tom nejkvalitnějším, pro firmu víc ziskovým materiálem.Ono mít marži na materiálu 500 tisíc a nebo 1 milion je pro firmu lepší.
Náš stavebník zatím nic moc extra nebrousil, jen kolem oken.Takže bych řekl, že zas až tak moc nepřesné ty tvárnice nebudou.Dle mě jde hlavně o kvalitní práci a hodně poctivě pracovat s vodováhou.
Jsme limitováni rozpočtem 1,8 mil korun a musíme tedy volit kompromisy.Ale na základech a střeše se nešetřilo.Okna trojsklo, 30 cm polyše izolace v podlaze, 30 cm vaty ve stropě a 16 cm polystyrenu na fasádě.Myslím že na tepelnou pohodu to bude stačit.

Lukáš a Hanka26. 12. 2014 10:31:58

Ahoj, i když mám postaveno z ytongu,kdybych se mel rozhodnout,stavel bych znovu klidne z porfixu,duvod skoro na kazde palete aspon 2 cihly rozbity,ci slepeny, presnost cihel taky nic moc, nekde jsem hodne zabrzsival skrabakem,volil sem ytong taky z duvodu prekladu,po zkusenostech s hmotnosti bych volil znovu radsi porfix,dokazaly me nastvat hlavne rozbite cihly na paletach,hlavne z duvodu ytong mluvi porad o kvalite a kdyz pak rozdelam paletu a polovina cihel je rozbita tak se fakt clovek nastve! Takze za me nebojte se porfix.

Ondřej Ženíšek26. 12. 2014 9:00:48

Díky za odpověď....rozmýšlím se právě mezi Ytongem a Porfixem a tak sháním od někoho osobní zkušenosti. Vypadá to ale že všichni staví z Ytongu a Porfixu se všichni bojí. Ten cenový rozdíl byl hodně markantní ???

Tomáš a Klárka

Tomáš a Klárka26. 12. 2014 8:54:59

Dobrý den.
Možná začnu být kamenován zatvrzelými zastánci Ytongu, ale rozhodli jsme se hlavně z důvodu finančních.
Dále je oproti Ytongu trochu těžší a maximální délka tvárnice je jen 500 mm oproti Ytongu 600 mm.Někdo tvrdí, že Porfix není přesný jako Ytong a musí se dobrušovat.
Jelikož jsem nikdy s Ytongem nedělal, namohu posoudit lámavost.Pár cihel bylo poškozených na paletách, ale to nemohu přisuzovat špatným vlastnostem této tvárnice nýbrž skladníkovi co je nakládal.
Odpady minimální, pokud máte šikovného stavaře, co ví jak kde jaké odřezky využít.

Další negativní ohlasy byly, že Porfix je radioaktivní a poškozuje zdraví.No to si nemyslím, protože by se asi nesměly prodávat, nemyslíte?

Osobně si myslím, že Porfix je dobrá cihla a člověk si nepřiplácí značku, jako to je u Ytongu.Stavebniny na nich mají velkou marži, proto je nabízejí před porfixem či jinými materiály.
V šesti stavebninách, kde jsem si oba materiály nechal nacenit jsem na Ytong dostal ihned slevu 42 - 48 %.I tak cenově u mě neobstál.

Ondřej Ženíšek26. 12. 2014 5:24:44

Dobrý den
Mohu se prosím zeptat na Vaše zkušenosti s Porfixem. ( i když podle článku jste asi přímo nestavěl vy ) Myslím tím kvalitu bloků , šíře , cena , lámavost , řezání atd. A proč jste se zrovna rozhodl pro Porfix ?
Díky

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama